Menu

Londyn: Rusza trzecia edycja konkursu dla polskich startupów

Londyn: Rusza trzecia edycja konkursu dla polskich startupów
W 2019 roku nagrodę główną i nagrodę publiczności zdobył start-up Comixify. (Fot. LSE Polish Business Society)
Ruszają zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu dla startupów ł.pitch Start-Up Challenge, organizowanego przez LSE Polish Business Society. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł i miejsce w programie akceleracyjnym Space3ac, w ramach którego może liczyć na wsparcie rozwoju o wartości do 200 tys. zł oraz doradztwo mentoringowe.
Reklama

Konkurs skierowany jest do startupów na wczesnym etapie rozwoju należących do kategorii "disruptive technology", czyli przedsięwzięć, które radykalnie zmieniają dotychczasowe modele działalności gospodarczej. W ramach konkursu polskie startupy będą miały szansę zaprezentować się przed potencjalnymi inwestorami i przedstawicielami sektora technologicznego.

Konkurs ł.pitch jest projektem LSE Polish Business Society, stowarzyszenia polskich studentów na London School of Economics (LSE). Nazwa konkursu nawiązuje do pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej, Ignacego Łukasiewicza.

Koordynator ł.pitch Start-Up Challenge - Aleksander Książek. (Fot. LSE Polish Business Society)

"Misją ł.pitch jest zarówno promocja Polski jako świetnego miejsca na założenie i prowadzenie innowacyjnej firmy, jak i pomoc dla rodzimych startupów. Stwarzamy startupom możliwość zaprezentowania swoich pomysłów specjalistom i inwestorom" - informuje Aleksander Książek, koordynator konkursu. "Bardzo nas cieszy, że zwycięzcy poprzednich edycji świetnie sobie radzą na rynku" – dodaje.

Tensorflight, zwycięzca pierwszej edycji ł.pitch, to twórca programu pozwalającego na automatyczną analizę zdjęć satelitarnych i lotniczych. Rozwiązania wypracowane przez tę firmę będą wdrażane przez Krajową Administrację Skarbową. Ponadto, Tensorflight pozyskał ostatnio 2 mln dolarów na rozwój. Natomiast rozwiązania wypracowane przez zwycięzcę ubiegłorocznej edycji konkursu Comixify, twórcę oprogramowania zmieniającego zdjęcia i filmy w komiksy, są wdrażane przez PKN Orlen S.A.

Comixify to oprogramowanie pozwalające zamieniać zdjęcia i filmy w komiksy. (Fot. LSE SU Polish Business Society)

"Dzięki wygranej w konkursie ł.pitch wzięliśmy udział w programie akceleracyjnym, który pomógł nam rozwinąć nasz pomysł do platformy. Wdrożyliśmy ją w obszarach HR i programie lojalnościowym dla PKN Orlen S.A. Współpraca z tak dużą organizacją oraz wsparcie merytoryczne otrzymane w trakcie akceleracji pozwoliło nam stworzyć skalowalny produkt, który możemy teraz wykorzystać w wielu obszarach biznesowych" – twierdzi Tomasz Trzciński, prezes i współzałożyciel Comixify.

Zgłoszenia do ł.pitch przyjmowane są do 20 lutego 2020 roku. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://polisheconomicforum.org/l-pitch/ oraz na profilu Facebookowym LSE PBS ł.pitch.

Do finału konkursu, który odbędzie się 7 marca 2020 w Londynie, zakwalifikowane zostaną cztery startupy. Każdy z nich zaprezentuje swój pomysł przed potencjalnymi inwestorami i uczestnikami konferencji LSE Polish Economic Forum. Następnie w formule "Dragon’s Den" zostaną ocenione przez Jury, w którym zasiądą między innymi: Marcin Kowalik (Black Pearls VC), Rafał Celej (kancelaria Kondracki Celej), Karolina Kukiełka (InReach Ventures), Arek Wylegalski (Firstminute Capital), Wojciech Szaniawski (Arskom) i Tomasz Trzciński (Comixify).

Czytaj więcej:

Najlepiej płatne zawody w UK zaraz po studiach

Sondaż: Młodzi Brytyjczycy już nie tak chętni, żeby iść na studia

60 proc. uczniów w Polsce chce iść na studia

  Komentarze
  • Wtorek
   24 stycznia, 16:04

   ale jury... hahahaaa

  • Ale
   25 stycznia, 07:34

   Przeciez wynosimy sie stad......

  • Darek
   25 stycznia, 09:27

   Ojczyzna polszczyzna: startupów,mentoring- debiling:) żenada

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.02.2020
  GBP 5.125 złEUR 4.309 złUSD 3.957 złCHF 4.062 zł

  Sport


  Reklama