Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Przemoc domowa stanowi aż jedno na osiem przestępstw

Londyn: Przemoc domowa stanowi aż jedno na osiem przestępstw
Niestety w czasie pandemii nastąpił wzrost liczby przypadków przemocy domowej. (Fot. Getty Images)
Jak wynika z najnowszych danych, przemoc domowa stanowi obecnie jedno na osiem przestępstw zgłaszanych policji metropolitalnej – donosi BBC.
Reklama
Reklama

Oficjalne statystyki wykazują, że w ciągu roku do października zgłoszono 94 791 przestępstw, czyli prawie 260 dziennie w całej stolicy, co stanowi wzrost o 9 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Londyński ratusz i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wspólnie oświadczyły, że przeznaczą £2,4 mln dofinansowania na rzecz działań w sprawie wczesnego wykrywania oznak przemocy domowej w stolicy. Burmistrz Londynu zaznaczył, że "robi wszystko, co w jego mocy, aby chronić ofiary przemocy domowej".

"Niestety, odnotowaliśmy wzrost przypadków przemocy domowej w stolicy podczas lockdownu. Teraz niezwykle ważne jest, abyśmy skupili się na wyeliminowaniu agresywnych zachowań sprawców, by zmniejszyć ilość tych potwornych przestępstw, a także na podejmowaniu działań mających na celu ochronę ofiar" – podkreślił Sadiq Khan.

W sierpniu 2020 roku, podczas lockdownu w Londynie, padł nowy miesięczny rekord ilości zgłoszeń związanych z przemocą - 9 136 odnotowanych przypadków. Według Krajowego Biura Statystycznego, w ubiegłym roku w 73 proc. przypadków przestępstw związanych z przemocą domową w skali całego kraju ofiarą była kobieta.


Farah Nazeer, dyrektor naczelna organizacji Women's Aid, stwierdziła, że zgłaszane przypadki dotyczące przemocy domowej są "prawdopodobnie wierzchołkiem góry lodowej". "Wiele osób, które to przeżyły, nie zgłasza się na policję" – zaznaczyła.

Home Office i władze Londynu poinformowały, że ze wspólnych funduszy wydały £924 tys. na uruchomienie pilotażowego programu mającego na celu przeciwdziałanie przemocy i zwalczanie agresji wśród jej sprawców.

Program pod nazwą Restart ma za zadanie kierować sprawców przemocy do uczestnictwa w programach umożliwiających modyfikację ich postaw, aby mogli uporać się z problemem stosowania nadmiernej kontroli i przemocy. Fundusze zostaną również wykorzystane na zakwaterowanie sprawców w tymczasowych mieszkaniach, jeśli będą zmuszeni opuścić miejsce zamieszkania. Dzięki temu ofiary nie będą musiały uciekać z własnych domów i będą mogły utrzymywać relacje z przyjaciółmi i rodziną w obrębie swoich społeczności.

Program będzie realizowany przez trzy lata w dzielnicach Camden, Croydon, Havering, Sutton i Westminster. Dodatkowe £1,5 mln od władz miasta i Home Office przeznaczone zostanie na dofinansowanie już istniejących programów dotyczących przemocy domowej w całym Londynie.

Czytaj więcej:

Anglia i Walia: Rośnie liczba umorzonych postępowań w sprawie przemocy domowej

Księżna Camilla w emocjonalnym przemówieniu potępiła przemoc seksualną wobec kobiet

UK: Ujawniono szereg przypadków przemocy motywowanej wiarą w "czary"

  Komentarze
  • Celestyn76
   25 listopada, 13:00

   W tej statystyce Oolsks jest na szarym koncu a przoduja kraje takie jak uk niemcy szweca niderlandy czyli protestanckie nie podaje sie takze ptzekroju rasowegonprzestepcow bo to niepoprawne politycznie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama