Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Pralnie pieniędzy w kantorach. Policja prowadzi naloty

Londyn: Pralnie pieniędzy w kantorach. Policja prowadzi naloty
Z ustaleń policji wynika, że w rocznie na Wyspach "pierze się" ok. 100 miliardów funtów. (Fot. Getty Images)
Londyńska policja rozprawia się w tym tygodniu z firmami, które - oprócz wymiany walut i transferów pieniężnych - zajmują się też praniem brudnych pieniędzy - informuje BBC.
Reklama

Już dzisiaj, pierwszego dnia operacji, policja przeprowadzi serię nalotów na 12 firm. W kolejnych dniach pod lupę organów ścigania trafią kolejne 39 kantory.

W Londynie działa około 9 tys. kantorów i przedsiębiorstw zajmujących się transferami pieniężnymi. Każdego roku obracają dziesiątkami miliardów funtów - około jedną piątą brytyjskiego rynku.

Policja podkreśla, że"zdecydowana większość tych firm działa zgodnie z prawem", ale znacząca liczba, nazywana przez służby"pralniami", jest zaangażowana w działalność grup przestępczych.

Jak podaje BBC, niektóre kantory przyjmują do "prania" worki lub pojemniki pełne gotówki pochodzącej najczęściej z handlu narkotykami.

Z ustaleń policji wynika, że w rocznie na Wyspach "pierze się" ok. 100 miliardów funtów. Nie wiadomo, jaka część tych pieniędzy trafia do współpracujących z gangami kantorów.

Seria nalotów to wspólna operacja Metropolitan Police, HM Revenue&Customs oraz nadzorcy usług finansowych Financial Conduct Authority.

"Pieniądze napędzają handel narkotykami, napędzają przemoc. Jeśli zdławisz ten proceder, zakłócisz działanie przestępczej sieci" - podkreślił koordynator operacji det. Mick Gallagher.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama