Menu

Londyn: Powstało centrum badania gangów

Londyn: Powstało centrum badania gangów
Przestępczość z użyciem noży osiągnęła w Londynie rekordowy poziom. (Fot. Getty Images)
W minioną środę w Londynie zainaugurowano działalność centrum badania gangów. To pierwszy taki ośrodek w Europie Zachodniej - informuje Standard.co.uk.
Reklama

National Centre for Gang Research (NCGR), zajmujące się gangami ulicznymi, zostało uruchomione przez University of West London (UWL). Na jego czele stanął profesor kryminologii UWL, Simon Harding.

Naukowiec od 35 lat bada przestępczość w Wielkiej Brytanii. W przeszłości doradzał m.in. Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Metropolitan Police. Z jego wiedzy korzystało też biuro burmistrza Londynu ds. policji i przestępczości.

Jednym z kluczowych zagadnień, którym chce się zająć Simon Harding, jest wpływ mediów społecznościowych na młodzież oraz gangi. "Kultura gangów zmieniła się dramatycznie. Członkowie grup przestępczych są coraz młodsi. Już nawet dzieci są przygotowywane do takiego stylu życia" - podkreślił profesor kryminologii UWL.

Simon Harding od 35 lat bada przestępczość w Wielkiej Brytanii. (Fot. University of West London)

"Ponadto, z powodu rosnącej konkurecji w gangach, ich członkowie muszą budować swoją reputację i - aby to zrobić - często stosują ekstremalną przemoc" - dodał badacz.

"Jeśli chcemy zatrzymać tę falę przemocy, musimy radykalnie zmienić nasze podejście do tego problemu. Musimy stosować rozwiązania XXI wieku, a także ściślej i lepiej współpracować" - podkreślił Simon Harding.

W inauguracji National Centre for Gang Research wzięli udział posłowie, policjanci, pracownicy opieki społecznej, a także byli członkowie gangów, którzy obecnie wpierają zagrożoną młodzież.

Czytaj więcej:

Londyn: Obowiązkowe urządzenia GPS dla nożowników

Londyn: Coraz więcej dzieci przyłapanych z nożami

W Anglii kobiety-nożowniczki atakują coraz częściej

Liczba rozbojów w Anglii i Walii rosła w drastycznym tempie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama