Menu

Londyn: Powstają pierwsze nieruchomości z lotniskami dla dronów

Londyn: Powstają pierwsze nieruchomości z lotniskami dla dronów
Wciąż nie wiadomo, kiedy w Londynie ruszą pierwsze dostawy za pomocą dronów - obecnie trwa wdrażanie odpowiednich regulacji prawnych. (Fot. Getty Images)
Maida Vale w zachodnim Londynie będzie pierwszym miejscem, w którym pojawią się nieruchomości ze specjalnie przystosowanymi dla dronów lotniskami na dachach. Rozwiązanie ma w przyszłości umożliwić dostawę przesyłek drogą lotniczą np. za pośrednictwem Amazona.
Reklama

Pierwszą inwestycją, która posiada będzie tego typu rozwiązanie, oficjalnie został kompleks nieruchomości Lyons Place, na który składają się 24 mieszkania oraz 47 domów.

Zaprojektowany przez sir Terry'ego Farrella zespół mieszkalny zbudowano na terenie dawnej fabryki Spirfire.

Port lotniczy ulokowano na dachach nieruchomości - każdy mieszkaniec będzie mógł z niego skorzystać, gdy w Londynie oficjalnie pojawi się możliwość dostawy za pośrednictwem drona. Za jego projekt odpowiada firma Skyports.

Zdaniem ekspertów, tego rodzaju lotniska wkrótce staną się standardem w brytyjskiej stolicy. Obecnie liderami w ich budowie jest Finlandia, Szwajcaria oraz Arabia Saudyjska - w stolicach tych krajów pojawiły się one już wcześniej.

Wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się możliwość zamawiania produktów z dostawą za pośrednictwem drona. Największą przeszkodą obecnie jest brak regulacji prawnych w tej dziedzinie, ale rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział, że wkrótce to się zmieni. Sam Amazon poinformował, że czeka na "możliwości prawne", ponieważ od strony technicznej takie dostawy od dawna są możliwe.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama