Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Operator Virgin Media O2 zapewni swoim klientom dostęp do sieci 4G w metrze

Londyn: Operator Virgin Media O2 zapewni swoim klientom dostęp do sieci 4G w metrze
Prace nad zapewnieniem szybkiego połączenia internetowego na terenie całego londyńskiego metra trwają już od lat. (Fot. Getty Images)
Virgin Media O2 jest ostatnią z czterech głównych brytyjskich firm telefonii komórkowej, która zaoferuje swoim klientom dostęp do rozwijającej się sieci superszybkiego internetu 4G w metrze.
Reklama
Reklama

Prace nad uruchomieniem sieci 4G w całym londyńskim metrze na zlecenie Transport for London podjęła firma BAI Communications. W grudniu ubiegłego roku jako pierwsi mogli skorzystać z tej usługi klienci EE i Vodafone, a następnie również użytkownicy sieci Three na początku tego roku.

Wczoraj firma Virgin poinformowała, że klienci Virgin Mobile i O2 także będą mogli skorzystać z szybkiego łącza mobilnego 4G, które umożliwia użytkownikom oglądanie programów telewizyjnych i filmów na żywo, wykonywanie połączeń oraz wysyłanie e-maili i SMS-ów podczas jazdy metrem.

Jednak sieć 4G jest obecnie dostępna tylko na linii Central Line między stacjami Queensway i Holland Park oraz na linii Northern Line między Kentish Town i Archway.

Kolejne stacje będą dołączane stopniowo i do końca przyszłego roku sieć będzie dostępna na wszystkich podziemnych stacjach metra i na linii Elizabeth.

Dostęp do sieci 4G będzie możliwy zarówno przy kasach biletowych na stacjach, jak i na peronach, w pociągach i tunelach między stacjami.

Pasażerowie na stacjach Notting Hill, Archway i Tufnell Park mogą również skorzystać z dostępu do "super szybkiej" sieci 5G.

Sieć 4G jest dostępna na wschodnim odcinku linii Jubilee między stacjami Westminster i Canning Town, gdzie pierwotnie uruchomiona została w ramach testów już w 2020 roku.

Czytaj więcej:

Londyn: Internetowa sieć 4G działa już na niektórych odcinkach metra

Koniec sieci 3G w UK. Oto wszystko, co powinniśmy wiedzieć

  Komentarze
  • GitGandiUK
   18 marca, 21:42

   o internecie w metrze czytam od kilku lat, szkoda ze w domu bo jak probuje w metrze to zawsze nie dziala

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama