Menu

Londyn: "Ogórek" rządzi na Instagramie

Londyn: "Ogórek" rządzi na Instagramie
"Ogórek" ma 40 pięter i 180 m wysokości i jest tzw. budynkiem ekologicznym. (Fot. Getty Images)
Słynny wieżowiec 30 St Mary Axe, który ze względu na swój charakterystyczny kształt nazywany jest 'Ogórkiem' lub 'Korniszonem' (ang. Gherkin), to najpopularniejszy londyński biurowiec na Instagramie - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Kultowy już Gherkin, który znajduje się w City of London, został oznaczony na platformie mediów społecznościowych aż 80 945 razy - wynika z analizy przeprowadzonej przez ekspertów nieruchomości komercyjnych savoystewart.co.uk.

Charakterystyczny wieżowiec zdobył wiele nagród, m.in. prestiżową Nagrodę Stirlinga przyznawaną przez Królewski Instytut Architektów Brytyjskich. Za jego projekt odpowiada Lord Foster - ten sam, którego dziełem jest budynek Metropolitan na Placu Piłsudskiego w Warszawie na tyłach Teatru Narodowego.

Zdobywca drugiego miejsca to wieżowiec Tower 42. (Fot. Getty Images)

"Ogórek" miał ponad 60 tys. hasztagów więcej niż zdobywca drugiego miejsca -  wieżowiec Tower 42, potocznie nazywany Natwest Tower.

Trzecie miejsce w rankingu (10 455 hashtagów) zajął One Canada Square w Canary Wharf, drugi pod względem wysokości budynek w Wielkiej Brytanii.

The Pinnacle (wcześniej Bishopsgate Tower), który po ukończeniu będzie najwyższym budynkiem finansowej dzielnicy City of London, został wspomniany na Instagramie  2 019 razy.

Czytaj więcej:

Londyn: Pierwszy na świecie basen na wieżowcu z widokiem na miasto

Londyn: Wszedł na szczyt Sharda bez żadnych zabezpieczeń

Khan zadecydował: Londyn nie będzie mieć "Tulipana"

Londyn ma problem: "Uwięziony wiatr" przewraca ludzi

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama