Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Od jutra częściowe zamknięcie linii Northern Line

Londyn: Od jutra częściowe zamknięcie linii Northern Line
Pasażerów londyńskiego metra czekają utrudnienia - wszystko przez "czarną linię"... (Fot. ADRIAN DENNIS/AFP via Getty Images)
Osoby dojeżdżające do pracy w Londynie czekają cztery trudne miesiące, ponieważ jedna z najbardziej ruchliwych linii metra w stolicy zostanie częściowo zamknięta na czas prac modernizacyjnych – informuje 'Evening Standard'.
Reklama
Reklama

TfL ogłosił już w zeszłym roku, że Northern Line będzie częściowo zamknięta od 15 stycznia do połowy maja 2022 roku, ze względu na prace modernizacyjne przeprowadzane na stacji Bank. Linia Northern zostanie zamknięta na odcinku pomiędzy Kennington i Moorgate na 17 tygodni, co oznacza, że nie będzie żadnych połączeń Northern Line do i ze stacji Elephant & Castle, Borough, London Bridge i Bank.

Wprawdzie połączenia na linii Northern Line od Charing Cross będą realizowane jak dotychczas, czyli z częstotliwością co dwie minuty w godzinach szczytu, ale TfL ostrzega, że natężenie ruchu na stacjach będzie większe niż zwykle.

Stacje Waterloo, London Bridge, Tottenham Court Road i Embankment będą "szczególnie zatłoczone" w godzinach szczytu, podczas gdy stacje takie jak Moorgate, King's Cross, Camden Town i Westminster będą "tłoczne w znacznym stopniu".

TfL zaleca pasażerom szukanie alternatywnych tras podczas tego okresu, ale jednocześnie zakłada wzrost ruchu na innych liniach metra, przy czym przewiduje się, że linie Jubilee, Waterloo & City oraz Circle będą obciążone bardziej niż zwykle.

TfL zaleca pasażerom korzystanie z metra poza godzinami szczytu, aby uniknąć przepełnienia - są to zazwyczaj godziny między 8:45 a 16:30, a następnie po 18:45 w dni powszednie, podczas gdy godziny o mniejszym natężeniu ruchu w weekendy są zazwyczaj przed południem i po 18:45.

W czasie gdy linia Northern będzie zamknięta, TfL uruchomi również tymczasową linię autobusową - 733 - pomiędzy Oval i Finsbury Circus w dni powszednie.

Częściowe zamknięcie Northern Line jest spowodowane modernizacją stacji Bank, na co przeznaczono 700 mln funtów. Stacja ta, wraz z połączoną z nią stacją Monument, była jedną z najbardziej ruchliwych w londyńskiej sieci transportowej przed pandemią, obsługując do 120 milionów pasażerów rocznie w poprzednich latach.

Modernizacja zwiększy przepustowość stacji Bank o 40 procent, jednocześnie wybudowane zostanie nowe wejście od strony Cannon Street. Zainstalowana zostanie również winda, a dostęp do linii DLR zostanie ulepszony.

Czytaj więcej:

Londyn: Pasażerów korzystających z linii Northern czekają utrudnienia

Londyn: Metrem jeździ coraz mniej osób

  Komentarze
  • Antylewak
   14 stycznia, 20:25

   Lewak rzadzi i karze za brak maseczki bo jest pandemia. A potem remont, tlok, scisk ..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.01.2022
  GBP 5.4958 złEUR 4.5920 złUSD 4.0684 złCHF 4.4211 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama