Menu

Londyn: Mapa najtańszego piwa w pobliżu stacji metra

Londyn: Mapa najtańszego piwa w pobliżu stacji metra
Najtańsze piwo można wypić w pubie Wetherspoon New Fairlop Oak w pobliżu stacji Fairlop. (Fot. StoreKit)
Grupa naukowców opracowała niecodzienną mapę londyńskiego metra. Znajdziemy na niej najbliższe puby przy każdej ze stacji The Tube, w których dostaniemy piwo w bardzo korzystnej cenie.
Reklama

Okazuje się, że najtańsze piwo można wypić w Wetherspoon New Fairlop Oak w pobliżu stacji Fairlop w Hainault w północno-wschodnim Londynie (4. strefa; linia Central), gdzie kufel czeskiego lagera Kozel kosztuje £1,89.

Jeśli chodzi o niezależne lokale, najmniej zapłacimy za "bezimienne" piwo w Coach & Horses, który znajduje się najbliżej stacji metra Hounslow East (4. strefa; linia Piccadilly).

Badanie przeprowadzone przez naukowców ze StoreKit ujawniło również, że "najdroższą" linią jest Circle - średnia cena najtańszego piwa w pobliskich pubach wynosi £4,52. W całej sieci średnia cena taniego złotego trunku to £3,96, podczas gdy najmniej - £3,77 - zapłacimy za kufel w pubach nieopodal stacji na linii Metropolitan.

Badanie wykazało również, że najpopularniejszym piwem w pubach położonych najbliżej linii metra jest włoskie Peroni, a następnie Fosters, Carlsberg i Camden Hells.

Najbliższe puby są położone średnio 290 metrów od stacji metra, przy czym w strefie 1. ta odległość spada do zaledwie 29 metrów - informuje Standard.co.uk.

Najmniejszy dystans muszą pokonać amatorzy złotego trunku, którzy wysiądą z metra na Highbury i Islington - Famous Cock znajduje się tylko 3 metry od wejścia do tej stacji. Z kolei najdalej od najbliższego pubu położona jest stacja Stanmore w północno-zachodnim Londynie, gdzie, żeby napić się piwa, trzeba być przygotowanym na 2-kilometrowy spacer do lokalu Three Wishes.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama