Menu

Londyn: Liczba zabójstw rośnie szybciej niż w innych częściach kraju

Londyn: Liczba zabójstw rośnie szybciej niż w innych częściach kraju
W Londynie odnotowano znaczny wzrost przestępczości. (Fot. Getty Images)
Z oficjalnych statystyk Krajowego Biura Statystycznego (ONS - Office for National Statistics) wynika, że liczba zabójstw w brytyjskiej stolicy wzrosła o jedną czwartą. To pięciokrotnie więcej niż w innych częściach kraju - komentuje dziś lokalna prasa.
Reklama

Najnowsze dane ONS obejmują okres za ostatni rok do kwietnia włącznie. Liczba morderstw w Londynie wzrosła w tym czasie w sumie o 23 proc (rok do roku). 

Służby odnotowały również wzrost liczby śmiertelnych ataków z użyciem noża - z 67 w 2018 r. do 86 w 2020 r. (wzrost o 28 proc.). 

Jeśli chodzi o ogólną skalę przestępstw w brytyjskiej stolicy, w porównaniu do poprzedniego roku ich liczba wzrosła o 5 proc. Liczba kradzieży wzrosła o 15 proc., a przestępstw związanych z handlem narkotykami było o 23 proc więcej.

Kontrowersyjna polityka "stop and search" przyniosła efekty - liczba konfiskowanej broni spada. (Fot. Getty Image)

W raporcie Krajowego Biura Statystycznego pojawiły się również spadki. W Londynie spadła liczba włamań do domów (o 5 proc.), a także dokonywanych aresztowań za posiadanie przy sobie broni (o 16 proc.). Ten ostatni punkt jest dowodem na to, że obecna polityka "stop and search" przynosi pierwsze efekty, bo spadek jest bardzo duży, a liczba przeszukiwań na ulicach rośnie.

Z danych ONS wynika, że w całej Anglii i Walii odnotowano w sumie 5,8 mln przestępstw. Liczba morderstw w obu krajach wzrosła rok do roku o 10 procent.

Czytaj więcej:

Nożownik z Polski sprowadzony do UK

Londyn: Więcej napaści na pracowników transportu publicznego

Nożownik z londyńskiego meczetu stanął przed sądem

  Komentarze
  • Prawy
   22 lipca, 10:15

   Marksizm kulturowy zdominowal UK. Multikulturalizm to jeden z jego owocow. Cale szczescie ze w Polske lewica nie jest u wladzy. Przykro jedna stwierdzic ze prawie polowa Polaków nie wiem co jest grane i do czego marksici chca doprowadzic i nadal wybieraja partie lewicowe.

  • Lewy prawy
   22 lipca, 12:16

   Do prawy. Jasne. Zajrzyj do danych urzędu ds. uchodźców. Krótko: za PiS więcej do Polski przybyło muzułmanów niż PO deklarowało przyjąć. A teraz kolejna sprawa. Twierdzicie ze Polska jest Katolicka a niewielki odsetek to inni. To kto tyle przestępstw popełnia skoro wszyscy inni to margines? Przecież nie ma tylu lewaków w Polsce ani muzułmanów. Czyli u nas prawiczki katolickie popełniają przestępstwa. Może masz rację lepiej żeby takich do UK nie wpuszczali

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama