Menu

Londyn: Krytyka w związku ze zbyt długim wdrażaniem CCTV na linii Central

Londyn: Krytyka w związku ze zbyt długim wdrażaniem CCTV na linii Central
Popularna "centralka" jest najbardziej obłożoną linią metra w Londynie. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Londynu Sadiq Khan znalazł się pod ostrzałem krytyki w związku ze zbyt długim wdrażaniem kamer CCTV w pociągach linii Central londyńskiego metra. Zdaniem ekspertów, przy rosnącej liczbie napaści seksualnych, system monitoringu jest wprowadzany zbyt długo.
Reklama

Według aktualnych informacji, wdrażanie systemu CCTV w pociągach popularnej "centralki" zajmie jeszcze cztery lata. Powodem do niepokoju jest fakt, że to właśnie na "czerwonej linii" odnotowano 43-procentowy wzrost napaści seksualnych od 2016 r.

Shaun Bailey, kandydat torysów na stanowisko burmistrza Londynu, zwrócił uwagę, że przestępcy specjalnie wybierają Central line, wiedząc, iż w składach pociągów metra nie ma kamer.

"Jesteś burmistrzem od trzech lat. Mogłeś zacząć dużo wcześniej. Czy czujesz się rozczarowany, że będziemy musieli poczekać do 2023 roku? Przy obecnym tempie tysiące kobiet zostaną zaatakowane w tym czasie" - stwierdził Shaun Bailey.

Sieć londyńskiej komunikacji podziemnej przyciąga wielu przestępców. (Fot. Getty Images)

Gruntowna modernizacja pociągów Central line rozpocznie się pod koniec przyszłego roku i zakończy w 2023. Projekt o wartości 350 mln funtów obejmuje m.in. unowocześnienie składów, instalację CCTV oraz upewnienie się, że pociagi wytrzymają kolejną dekadę eksploatacji.

Sadiq Khan odniósł się do zarzutów, wskazując, że winą powinno obarczyć się Borisa Johnsona, kiedy ten pełnił funkcję burmistrza. "Ze swojej strony robiłem wszystko, co możliwe, aby modernizacja Central line zaczęła się jak najszybciej" - przekazał Khan.

Innymi liniami, które nie posiadają systemów monitoringu, są Piccadilly i Bakerloo. W tym pierwszym przypadku CCTV pojawi się wraz z nadejściem nowych pociągów pod koniec roku. Linia Bakerloo nie jest natomiast traktowana priorytetowo, ponieważ korzysta z niej stosunkowo niewielu pasażerów. 

Czytaj więcej:

Londyn: Kamery wychwycą złodzieja w metrze, zanim ukradnie potfel

Londyn: Zielone światło dla kontrowersyjnego systemu skanowania twarzy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama