Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Jedna z gmin chce zakazać ruchu pojazdów na 75 proc. swoich dróg

Londyn: Jedna z gmin chce zakazać ruchu pojazdów na 75 proc. swoich dróg
Gmina Hackney chce postawić głównie na transport rowerowy. (Fot. Getty Images)
Widok pojazdów silnikowych może wkrótce odejść do przeszłości na dużym obszarze jednej z londyńskich dzielnic. Jak informuje lokalna prasa, rada Hackney planuje bowiem zakazać ruchu drogowego na trzech czwartych dróg, które do niej należą.

Reklama
Reklama

Jak przekazały władze Hackney, zakazanie ruchu pojazdów na 75 proc. dróg ma być "rozszerzeniem programu Low Traffic Neighbourhood i najbardziej ambitnym planem w kraju na rzecz rozwiązania problemu toksycznego powietrza".

Burmistrz Hackney Philip Glanville przekazał, że w ramach programu na terenie gminy powstanie najwięcej miejsc do parkowania rowerów w całej stolicy. Gmina ma się również wyróżniać największą liczbą publicznych ładowarek do samochodów elektrycznych. Wprowadzone będą ponadto liczne restrykcje dla osób, które chciałyby zaparkować nieprzyjazny środowisku samochód. 

Zakaz ruchu dla pojazdów miałby obowiązywać m.in. w Hoxton (na zdjęciu). (Fot. Getty Images)

Jak przekazano, ograniczenia w ruchu zostaną wdrożone do 2025 roku, a więc w ciągu najbliższych dwóch lat, w Dalston i Hoxton, a także na Chatsworth Road, Craven Walk, Cazenove Road i Stamford Hill.

Pięć obszarów na terenie Hackney Central ma być "bardziej zielonych", a skrzyżowanie Pembury Circus "całkowicie przeprojektowane". Pieniądze na ten cel zarezerwowano już z budżetu kraju na rzecz wyrównywania szans. 

W dzielnicach o niskim natężeniu ruchu wykorzystywana ma być kombinacja fizycznych barier (m.in. donic i słupków") oraz kamer drogowych, aby uniemożliwić pojazdom poruszania się, jednocześnie zapewniając dostęp dla rowerzystów i pieszych. Jak zapewniono, niepełnosprawni kierowcy z niebieskimi naklejkami będą mogli ominąć niektóre z tych barier.

Zapowiedzi gminy Hackney pojawiają się w czasie dużych kontrowersji dotyczących polityki drogowej w innych częściach stolicy. W gminie Tower Hamlets nowy burmistrz Lutfur Rahman zlikwidował niektóre środki ograniczenia ruchu i planuje usunięcie kolejnych.

Burmistrz Londynu Sadiq Kahn boryka się z kolei z problemami w sprawie rozszerzenia strefy ULEZ na wszystkie przedmieścia - wiele gmin zapowiedziało, że pozwie go za to do sądu.
 

Czytaj więcej:

Zanieczyszczenie spalinami w Londynie najwyższe od początku pandemii

Trzech na pięciu londyńczyków sprzeciwia się dalszej ekspansji strefy ULEZ

Mieszkańcy Surrey przeciwni rozszerzaniu strefy ULEZ. Niektórzy rozważają przeprowadzkę

Londyn daje przykład, jak działać na rzecz poprawy jakości powietrza

Rozszerzenie ULEZ: Na rynku sprzedaży w UK brakuje aut dostawczych spełniających wymogi

Londyn: Wydano ostrzeżenie przed wysokim stopniem zanieczyszczenia powietrza z powodu mgieł

  Komentarze
  • Celestyn76
   28 stycznia, 09:18

   Khan to tepy lewak tak jak rada hackney a w towe hamlets ten rahman to dobry gospodarz miejmy nadzieje ze przy urnach londyn zyczy pokaza wariatom i ekoidiotom srodkowy palec

  • Ame
   28 stycznia, 09:35

   Już widzę jak opiekunowie lub pielęgniarki dojeżdżają do podopiecznych na czas.

  • Olek
   28 stycznia, 10:32

   Nie dziwi mnie to. Przed wprowadzeniem ulez czasami bywałem w centrum Londynu. Na niektórych ulicach dym z silników wysokoprężnych gryzł w oczy. Jak tam można bylo żyć i wychowywać dzieci w takich warunkach. Współczuć tylko mieszkańcom. Ludzie ludziom zgotowali ten los.

  • JoBo patol z materaca
   28 stycznia, 10:46

   @Celestyn, wierzysz w bajki ? A nawet jeśli wyborcy powiedzą kantowi " nie ", to wybiorą innego " reformatora ". Czyli : zamienił stryjek, siekierkę na kijek.

  • Max
   28 stycznia, 11:12

   ale nawet elektrycznych hulajnog rzad zabrania. to jak oni sobie wyobrazaja zycie?

  • 1111
   28 stycznia, 17:32

   No rlto czas na 15 minutowe miasta

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama