Menu

Londyn: Gigantyczna inwestycja w Barking. Powstanie 11 tys. mieszkań

Londyn: Gigantyczna inwestycja w Barking. Powstanie 11 tys. mieszkań
Liczący ponad 400 akrów obszar ma zyskać nowy blask. (Fot. london.gov.uk)
Niedrogie domy, leki dostarczane dronem i podziemny system recyklingu odpadów - tak ma wyglądać nowe osiedle w 'zapomnianej' przez wszystkich dzielnicy Barking we wschodnim Londynie. Wszystko ma być gotowe już w 2021 r.
Reklama

Za inicjatywą "Barking Riverside" stoi spółdzielnia mieszkaniowa L&Q oraz władze Londynu. Burmistrz Sadiq Khan wykłada na projekt ok. 300 milionów funtów. Środki zostaną zainwestowane w infrastukturę, m.in. nową stację Overground oraz pirs (portowa budowla hydrotechniczna w postaci sztucznego półwyspu wysuniętego w głąb wody - przyp. red.), gdzie będą zatrzymywać się operatorzy i właściciele łodzi.

Tak ma wyglądać centrum ekologiczne w Barking. (Fot. L&Q)

Liczący ponad 400 akrów trakt przemysłowy, na którym znajduje się była elektrownia, ma zyskać nowy blask głównie dzięki wykorzystaniu niegdyś zanieczyszczonej rzeki w celach rekreacyjnych i edukacyjnych.

Inwestorzy liczą, że "Barking Riverside" przyciągnie przede wszystkim młode rodziny, które "zapuszczą korzenie w dzielnicy, gdzie powstanie siedem nowych szkół, ośrodki zdrowia, obiekty socjalne, będzie mnóstwo zieleni, ścieżek rowerowych i do joggingu".

W sumie do użytku zostanie oddanych 10 800 nowych mieszkań i domów. "Połowa z nich będzie naprawdę niedroga, z cenami zaczynającymi się od £285 tys." - zaznacza Matt Carpen, dyrektor zarządzający inwestycją.

W ramach projektu powstanie podziemny system recyklingu odpadów, a wśród pomysłów na opiekę zdrowotną są dostawy leków na receptę przez drona.

Potencjalnych kupców może skusić jeszcze jedno: tunel pod Tamizą łączący Barking Riverside z nową stacją Crossrail w Abbey Wood, której otwarcie planowane jest na przyszły rok.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama