Menu

Londyn: Atak nożownika w meczecie

Londyn: Atak nożownika w meczecie
W mediach społecznościowych zamieszczone zostało zdjęcie z momentu zatrzymania napastnika. (Fot. Twitter/@MurshHabib)
Londyńska policja aresztowała mężczyznę, który wczoraj po południu pchnął nożem starszego mężczyznę w meczecie w centrum brytyjskiej stolicy. 
Reklama

Do zdarzenia doszło w znajdującym się w pobliżu Regent's Park Londyńskim Meczecie Centralnym. Świadkowie twierdzą, że rannym jest ok. 70-letni miejscowy muezzin. Został on zabrany do szpitala, ale według służb medycznych, jego obrażenia nie są groźne dla życia.

Policja poinformowała, że aresztowała pod zarzutem usiłowania zabójstwa domniemanego sprawcę. W mediach społecznościowych zamieszczone zostało zdjęcie z momentu zatrzymania, na którym widać aresztowanego mężczyznę w czerwonej bluzie z kapturem, leżącego na podłodze i skuwanego kajdankami przez dwóch policjantów.

Na innym nagraniu wideo pokazany jest natomiast leżący pod krzesłem nóż.

Jak przekazał jeden ze świadków, w trakcie ataku w meczecie było ok. 100 osób, z czego ok. 20 rzuciło się, aby powstrzymać napastnika. Świadek twierdzi także, że sprawca od mniej więcej sześciu miesięcy przychodził do tego meczetu.

Meczet Centralny, którego budowa została ukończona w 1977 roku, to z racji położenia w samym centrum Londynu jeden z najważniejszych muzułmańskich obiektów w brytyjskiej stolicy. Obok niego mieści się centrum kultury islamskiej.

Czytaj więcej:

Rząd UK: Skazani za terroryzm pozostaną w więzieniach

Niemcy: Ataki na bary w Hanau. Napastnik zastrzelił 9 osób

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama