Menu

Lockdown w Polsce przedłużony do 18 kwietnia

Lockdown w Polsce przedłużony do 18 kwietnia
Rząd zamierza "dokładnie przyjrzeć się temu, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna w kraju po świątecznych wyjazdach Polaków". (Fot. Getty Images)
Podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia - poinformował dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną.
Reklama
Reklama

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami epidemicznymi - które pierwotnie miały obowiązywać do 9 kwietnia - zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, a także teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Przedłużenie obostrzeń zakłada ponadto, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Niedzielski podkreślił, że w najbliższym czasie, po świątecznych wyjazdach Polaków, trzeba dokładnie przyglądać się sytuacji epidemicznej.

"Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia, które w tej chwili obowiązują zostaną przedłużone o kolejny okres ponad tygodnia. Chcemy, żeby to był okres, który obejmuje też kolejny weekend, czyli to przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia i wtedy w przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej" - zaznaczył szef MZ.

Jak dodał, ta decyzja jest odłożona o tydzień, ponieważ rząd patrzy, czy trend zmniejszania się liczby zachorowań będzie się utrzymywać. "Ale przede wszystkim, to jest najważniejszy powód, chcemy zobaczyć jak te konsekwencje fali zachorowań będą wyglądały na poziomie wykorzystania infrastruktury szpitalnej" - wyjaśnił Niedzielski.

Szef resortu zdrowia poinformował, że w Polsce zdecydowanie dominuje brytyjska mutacja koronawirusa. "Mamy tylko pojedyncze przypadki zakażeń mutacją południowoafrykańską i brazylijską" - dodał.

  Komentarze
  • ...
   7 kwietnia, 15:06

   Mam nieodparte wrazenie graniczace z pewnoscia, ze 10go kwietnia przy pomniku bedzie strefa, w ktorej ograniczen nie bedzie - tylko dla "wybranych" oczywiscie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama