Liverpool pierwszym finalistą Pucharu Ligi

Radość drużyny Liverpoolu z wygranej (Fot. Getty Images)
Piłkarze Liverpoolu awansowali do finału Pucharu Ligi w Anglii, pokonując ekipę Stoke City w rzutach karnych 6-5. Po 120 minutach było 1:0 dla gości, którzy takim samym wynikiem przegrali z 'The Reds' w pierwszym meczu.

Spotkanie na Anfield nie obfitowało w okazje bramkowe. Jedynego gola uzyskał w końcowych minutach pierwszej połowy reprezentant Austrii Marko Arnautovic po kontrataku, jednak według angielskich mediów 26-letni napastnik był na metrowym spalonym. Sędziowie tego nie zauważyli.

Szkoleniowiec "The Reds" Juergen Klopp stanie więc przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z drużyną, którą prowadzi od października ubiegłego roku.

W drugim półfinale dzisiaj wieczorem Manchester City podejmie Everton. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Liverpoolu 2:1. Finał zaplanowano na 28 lutego, tradycyjnie na Wembley.