Menu

Listopadowe mecze IBB Polonii Londyn w Pucharze CEV odwołane

Listopadowe mecze IBB Polonii Londyn w Pucharze CEV odwołane
Mistrzowie Anglii nie mają zamiaru odpuścić i zrezygnować z rywalizacji. Klub od początku sezonu zdaje sobie sprawę, że musi działać bardzo elastycznie i adaptować się do zmian. (Fot. Trentino Itas)
Listopadowe spotkania obecnego Mistrza Anglii, w rozgrywkach o Puchar CEV z drużyną z Brna zostały odwołane. W piątek, 23 października rywal IBB Polonii Londyn złożył oficjalną rezygnację z udziału w europejskim turnieju. Swoją decyzję uzasadnił panującą w Czechach sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa. Oznacza to, że angielski klub walkowerem awansuje do kolejnej rundy rozgrywek.
Reklama

Sytuacja na świecie nie sprzyja rywalizacji sportowej. Kraje zmagają się z rosnącą liczbą zakażeń, rządy wprowadzają ograniczenia, które mają bezpośrednie oddziaływanie na funkcjonowanie klubów sportowych. W Czech treningi w halach zostały zakazane i zespół z Brna, który 10 i 12 listopada miał walczyć z IBB Polonią Londyn o awans do kolejnej rundy Pucharu CEV, nie ma gdzie trenować. W związku z tym poinformował o wycofaniu się z rozgrywek.

Podobna sytuacja ma miejsce w Londynie, gdzie na co dzień operuje IBB Polonia. Włodarze szukają rozwiązań i wdrażają nowe plany, aby zapewnić zawodnikom i sztabowi trenerskiemu bezpieczne warunki do pracy nad formą. Jak uprzednio informowali londyńczycy, tuż przed wyjazdem na mecze Ligi Mistrzów zaostrzono restrykcje i treningi mogły odbywać się w maksymalnie sześcioosobowych grupach. Wprowadzono też czasowe limity korzystania z siłowni. Następnie, 17 października całkowicie zamknięto hale sportowe i zakazano ćwiczeń.

Aby ominąć te regulacje, drużyna zaplanowała wylot na obóz przygotowawczy na Cypr. Jednak ze względu na decyzję Czechów i odwołanie spotkań, klub ze stolicy Anglii musiał zrezygnować ze zgrupowania i przygotowuje nowe rozwiązania, które pozwolą zoptymalizować pracę nad formą przed, zaplanowanymi na grudzień, meczami 1/8 Pucharu CEV. Ekipa z Londynu swojego rywala pozna w listopadzie. Będzie to białoruski Shakhtior Soligorsk lub serbski OK Nis.

Ze względu na pandemię trudno obecnie stwierdzić, kiedy sytuacja wróci do "normalności"... (Fot. sandsphotos.co.uk)

"Jest mi bardzo przykro, że nie rozegramy meczów z Brnem. Wiem, że czasy nie ułatwiają udziału w turniejach sportowych, dlatego szanuję decyzję czeskiej drużyny. My jednak nie mamy zamiaru się poddać i rezygnować. Też zmagamy się z wieloma przeciwnościami, nie mamy pozwolenia na treningi w hali, na siłowniach ciągle są ograniczenia czasowe. Wraz z pomocą Cypryjskiej Federacji Siatkarskiej rozpoczęliśmy przygotowania do zgrupowania i meczów z Czechami w Nikozji, jednak ich decyzja o rezygnacji pokrzyżowała nam plany.

Teraz ponownie działamy elastycznie i wdrażamy nowe pomysły, bo pozostajemy w turnieju i zależy nam, aby dobrze zaprezentować się w Europie. Mamy skład oraz duże wsparcie naszego sponsora strategicznego – IBB Builders Merchants i chcemy pokazać, że możemy wygrywać z zagranicznymi zespołami" – poinformował Prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Mając na uwadze niepewne, zmienne warunki, w których obecnie funkcjonuje świat, dodatkowe informacje na temat działań londyńskiego klubu oraz jego występów w Pucharze CEV będą przekazywane sukcesywnie.

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn przed Ligą Mistrzów: Hitowy transfer i stroje z motywem historycznym

IBB Polonia Londyn w LM: Kluczowy zwycięski set i ogromne doświadczenie

IBB Polonia Londyn zmuszona wstrzymać treningi

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.11.2020
  GBP 4.979 złEUR 4.478 złUSD 3.736 złCHF 4.136 zł

  Sport


  Sport

  Reklama