Menu

Linie British Airways zawieszają loty do Chin kontynentalnych

Linie British Airways zawieszają loty do Chin kontynentalnych
Żadne bezpośrednie loty do Chin nie są dostępne ani w styczniu, ani w lutym br. (Fot. Getty Images)
Linie lotnicze British Airways zawiesiły dzisiaj rano do odwołania wszystkie bezpośrednie loty między Wielką Brytanią a kontynentalnymi Chinami. Ma to związek z rozprzestrzeniającą się w Chinach epidemią nowego koronawirusa.
Reklama

Strona internetowej przewoźnika BA.com pokazuje, że żadne bezpośrednie loty do Chin nie są dostępne ani w styczniu, ani w lutym br. British Airways mają w rozkładzie codzienne połączenia z londyńskiego lotniska Heathrow do Pekinu i Szanghaju.

"Przepraszamy naszych klientów za niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych załóg i pasażerów jest zawsze naszym priorytetem. Klienci, którzy mieli zaplanowaną podroż do Chin w najbliższych dniach, mogą znaleźć więcej informacji na stronie BA.com" - napisał brytyjski przewoźnik w oświadczeniu.

Wczoraj wieczorem brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało zalecenie dla obywateli brytyjskich, by powstrzymali się od podróży do Chin kontynentalnych, o ile nie jest to niezbędne. Zalecenie nie dotyczy dwóch specjalnych regionów autonomicznych ChRL - Hongkongu i Makau.

Na lotniskach na całym świecie wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. (Fot. Getty Images)

MSZ już wcześniej zaleciło powstrzymanie się przed podróżami do prowincji Hubei, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa oraz gdzie odnotowano najwięcej zachorowań i wywołanych nimi zgonów.

Epidemia zapalenia płuc, wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa, wybuchła w grudniu ubiegłego roku w mieście Wuhan, które jest stolicą prowincji Hubei w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych, od tamtej pory w kraju potwierdzono 5 974 zarażenia i 132 zgony spowodowane wywołanych wirusem. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast.

Mimo to wirus przedostał się poza granice Chin. Jak dotychczas jego przypadki potwierdzono w 16 innych państwach, w tym dwóch europejskich - we Francji i w Niemczech. W Wielkiej Brytanii przebadano na obecność wirusa 97 osób, ale u żadnej z nich go nie wykryto.

Czytaj więcej:

Brytyjscy lekarze: Koronawirus może już być w UK

Lotnisko Chopina stosuje światowe zalecenia ws. koronawirusa

Co czwarty przypadek zakażenia wirusem Wuhan "jest poważny"

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Niemczech i Kanadzie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama