Menu

Liga włoska: Ronaldo w centrum treningowym Juventusu na badaniach

Liga włoska: Ronaldo w centrum treningowym Juventusu na badaniach
Tak pozdrawiał dzisiaj z samochodu swoich fanów Ronaldo w drodze na badania. (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo po 10 tygodniach przerwy zjawił się w centrum treningowym Juventusu Turyn. Słynny portugalski piłkarz, który ma za sobą dwutygodniową kwarantannę po powrocie do Włoch z ojczyzny, przejdzie badanie na obecność koronawirusa i inne testy medyczne.
Reklama

Ronaldo po raz ostatni z kolegami z Juventusu, wśród których jest m.in. bramkarz reprezentacji Wojciech Szczęsny, widział się 8 marca przy okazji meczu ligowego. Dzień później udał się na rodzinną Maderę. Do Italii 35-letni zawodnik wrócił 5 maja prywatnym samolotem. We wtorek pod centrum treningowym w Turynie czekali na niego dziennikarze, fotoreporterzy oraz grupka kibiców.

U trzech zawodników "Starej Damy" - Daniele Ruganiego, Blaise'a Matuidiego i Paulo Dybali - wynik testu na COVID-19 był pozytywny. Wszyscy są już zdrowi.

Ronaldo przed wstrzymaniem rozgrywek był w dobrej formie. W 22 spotkaniach włoskiej ekstraklasy zdobył 21 bramek. W swoim przedostatnim występie przed przerwaniem zmagań zaliczył 1000. mecz w karierze.

Rywalizację we włoskiej ekstraklasie wstrzymano 9 marca. Po prawie dwóch miesiącach kluby otrzymały pozwolenie na wznowienie treningów indywidualnych. W niedzielę poinformowano, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom w poniedziałek nie rozpoczną treningi grupowe drużyn z Serie A. Nie zatwierdzono bowiem jeszcze alternatywnego planu przedstawionego przez władze ligi.

Do zakończenia sezonu włoskiej ekstraklasy pozostało 12 kolejek oraz cztery zaległe spotkania. W tabeli prowadzi broniący tytułu Juventus, który o punkt wyprzedza Lazio Rzym. Władze ligi mają nadzieję, że rozgrywki uda się wznowić 13 czerwca, o ile dojdą do porozumienia z rządem, który zakazał organizacji wydarzeń sportowych do 14 czerwca.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama