Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Liga niemiecka: Mecze w Monachium może oglądać 10 tysięcy widzów

Liga niemiecka: Mecze w Monachium może oglądać 10 tysięcy widzów
Na zdj.: stadion Allianz Arena w Monachium. (Fot. Getty Images)
Kibice znów będą mogli oglądać mecze piłkarzy Bayernu w Monachium. Na razie, zgodnie z decyzją rządu Bawarii, w maksymalnej liczbie 10 tysięcy. Niektóre landy w Niemczech dopuszczają już nawet wyższą frekwencję.
Reklama
Reklama

Rząd Bawarii zgodził się znieść zakaz udziału widzów w ważnych wydarzeniach, umożliwiając Bayernowi i innym profesjonalnym klubom piłkarskim w południowych Niemczech ponowne wpuszczenie widzów na swoje stadiony.

Od 27 stycznia zajętych może być 25 procent miejsc na obiekcie, ale maksymalnie do 10 tysięcy kibiców. Warunkiem jest zaszczepienie fanów i uzyskanie negatywnego wyniku testu na COVID-19, a także oczywiście założenie maseczki.

Kibice mieli zakaz wstępu na mecze w Bawarii od ponad półtora miesiąca z powodu czwartej fali pandemii koronawirusa.

W poszczególnych krajach związkowych w Niemczech obowiązują różne zasady dotyczące limitu widzów. Na niektórych stadionach wynosi już nawet 15 tysięcy.

Na niedzielny mecz 20. kolejki Bundesligi w Berlinie, gdzie Hertha przegrała z Bayernem 1:4, wpuszczono na Stadion Olimpijski - jak przypomina agencja DPA - trzy tysiące osób.

Zespół, którego najlepszym strzelcem jest Robert Lewandowski, prowadzi w tabeli niemieckiej ekstraklasy z dorobkiem 49 punktów. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama