Menu

Liga niemiecka: Grzywna dla piłkarza Schalke 04 Harita za udział w imprezie

Liga niemiecka: Grzywna dla piłkarza Schalke 04 Harita za udział w imprezie
Harit przepisy złamał 19 marca późnym wieczorem, kiedy wezwana przez sąsiadów policja przerwała imprezę w barze z fajkami wodnymi. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Schalke 04 Amine Harit został ukarany przez klub grzywną i będzie musiał się włączyć w program pomocy mieszkańcom Gelsenkirchen w dobie pandemii koronawirusa. To konsekwencje zachowania Marokańczyka z 19 marca, kiedy wbrew zakazom wziął udział w imprezie.
Reklama

Informację potwierdził dyrektor sportowy Jochen Schneider.

"Tak, to prawda. Ale są teraz ważniejsze tematy niż grzywna dla tego chłopaka" - wyjaśnił. Wcześniej zaznaczył, że Amine już przeprosił i obiecał, że takie zachowanie się nie powtórzy.

Harit przepisy złamał 19 marca późnym wieczorem, kiedy wezwana przez sąsiadów policja przerwała imprezę w barze z fajkami wodnymi. W myśl przepisów związanych z zagrożeniem koronawirusem lokal mógł być zamknięty od godziny 18, ale Marokańczyk i 10 innych osób zlekceważyło zakaz.

Nie wiadomo, jak dużo 22-letni Harit będzie musiał zapłacić. Media donoszą jedynie, że grzywna jest wysoka.

Marokańczyk został także zobowiązany do udziału w projekcie klubu z Gelsenkirchen "Schalke pomaga!". Jego założeniem jest wspieranie osób potrzebujących lub znajdujących się w grupie największego ryzyka w sobie pandemii.

W Niemczech zakażenie potwierdzono dotychczas u ponad 68 tysięcy osób, zmarło ponad 680.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama