Menu

Liga niemiecka: 13 klubów może upaść jeszcze w tym sezonie

Liga niemiecka: 13 klubów może upaść jeszcze w tym sezonie
Co stanie się z niemieckimi klubami po kryzysie związanym z koronawirusem? - pyta "Kicker". (Fot. Getty Images)
Aż 13 z 36 profesjonalnych klubów piłkarskich w Niemczech, w tym cztery występujące w ekstraklasie, mogą upaść jeszcze w tym sezonie - wynika z analizy zwykle dobrze poinformowanego magazynu 'Kicker'. Zespoły ponoszą ogromne straty, gdy rozgrywki są wstrzymane.
Reklama

"Kicker" powołuje się na dane, które przekazali przedstawiciele klubów podczas wtorkowej wideokonferencji z władzami rozgrywek (DFL).

Według dziennikarzy magazynu, szczególnie dramatyczna jest sytuacja na zapleczu ekstraklasy. Aż siedem klubów może być zmuszonych do ogłoszenia niewypłacalności jeszcze w maju, chyba że do tego czasu zostaną wznowione rozgrywki. Dwa kolejne upadną w czerwcu.

Tylko do maja ma też "wytrzymać" jeden z uczestników 1. Bundesligi, trzech innych utrzyma się na powierzchni do czerwca.

Rozgrywki piłkarskie niemal w całej Europie są wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Niektórzy zawodnicy i trenerzy starają się ratować sytuację pobierając mniejsze pensje lub zupełnie z nich na pewien czas rezygnując. Cztery czołowe kluby w Niemczech - Bayern Monachium, Borussia Dortmund, RB Lipsk i Bayer Leverkusen - stworzyły też specjalny fundusz, z którego mogą skorzystać rywale znajdujący się w najgorszej sytuacji finansowej. Pulę w wysokości ok. 20 milionów euro ma rozdysponować DFL.

Czytaj więcej:

Liga niemiecka: Od jutra piłkarze BVB będą trenować w... parach

Liga niemiecka: Grzywna dla piłkarza Schalke 04 Harita za udział w imprezie

Piłkarze Wolfsburga pomagają w supermarketach

  Komentarze
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama