Menu

Liga hiszpańska: Sąd odrzucił wniosek o rozegranie meczu w USA

Liga hiszpańska: Sąd odrzucił wniosek o rozegranie meczu w USA
Liga hiszpańska chce promować piłkę nożną w USA i rozgrywać tam spotkania. (Fot. Getty Images)
Grudniowy mecz Primera Division Villarreal FC - Atletico Madryt nie odbędzie się w USA. Władze hiszpańskiej ligi, które były zwolennikiem tego pomysłu, przegrały sądową batalię w Madrycie z krajową federacją piłkarską (RFEF).
Reklama

Jak podano w komunikacie hiszpańskiej ligi, sąd odmówił wydania nakazu federacji, by ta zgodziła się na przeprowadzenie grudniowego spotkania poza krajem. Zapowiedziano jednak kontynuowanie działań mających na celu rozegranie meczu La Liga w Stanach Zjednoczonych. Jako termin podano początek lutego.

Już w poprzednim sezonie starano się bez powodzenia przenieść pojedynek Girony i Barcelony na Florydę, ale ta próba również została odrzucona przez RFEF.

Federacja została oskarżona przez władze ligi o nieuczciwą konkurencję. Wskazano, że sama w minionym sezonie zorganizowała mecz o Superpuchar Hiszpanii w Maroku, a w styczniu rywalizacja o to trofeum z udziałem czterech zespołów ma się odbyć w Arabii Saudyjskiej.

Związek argumentował, że to inna sytuacja, bowiem przeniesienie spotkania ligowego za granicę miałoby wpływ na pozostałe 18 drużyn uczestniczące w rozgrywkach. Real Madryt i Barcelona negatywnie wypowiadały się o tym pomyśle, wskazując, że mecz na neutralnym terenie jest korzyścią dla drużyny, która pierwotnie miała być gościem.

Liga hiszpańska podpisała 15-letnią umowę z amerykańską firmą Relevent, zgodnie z którą ma promować piłkę nożną w USA i rozgrywać tam spotkania.

Czytaj więcej:

La Liga przeciwna przełożeniu El Clasico na 18 grudnia

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama