Liga hiszpańska: Barcelona powróciła na pozycję lidera

Messi złamał serca kibiców Atletico... (Fot. Getty Images)
Barcelona wygrała na wyjeździe z Atletico Madryt 1:0 i powróciła na pozycję lidera ekstraklasy piłkarskiej Hiszpanii. Katalończycy mają tyle samo punktów co inny stołeczny zespół - Real, który w sobotę wygrał na wyjeździe z Alaves 2:1.

Na stadionie Wanda Metropolitano kibice byli świadkami dobrego, prowadzonego w bardzo szybkim tempie meczu. Gospodarze mieli wiele okazji bramkowych, ale jedynego gola strzelił w 86. minucie Lionel Messi. Argentyńczyk wymienił piłkę z Luisem Suarezem i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans Janowi Oblakowi.

Po raz pierwszy przeciwko Atletico, swojej byłej drużynie, wystąpił Antoine Griezmann. Po jednym z kontrataków Francuz mógł wpisać się na listę strzelców, jednak uderzył nad poprzeczką.

Atletico nie chciało sprzedawać Francuza, ale w lipcu Barcelona wyłożyła zawartą w jego kontrakcie kwotę odstępnego w wysokości 120 mln euro. Griezmann spędził w Madrycie pięć sezonów, a w 180 ligowych meczach zdobył 94 bramki.

Dzień wcześniej piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe Alaves 2:1. Po bezbramkowej pierwszej połowie w 52. minucie prowadzenie Realowi dał Sergio Ramos. Hiszpan trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Toniego Kroosa. Trzynaście minut później z rzutu karnego wyrównał jednak Lucas Perez.

Remis na tablicy wyników utrzymał się tylko cztery minuty. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dani Carvajal, który z bliskiej odległości dobił piłkę po strzale Isco i zapewnił zwycięstwo Realowi.