Menu

Liga angielska: Sześć przypadków koronawirusa na 748 testów

Liga angielska: Sześć przypadków koronawirusa na 748 testów
Od wczoraj piłkarze angielskiej ekstraklasy mogą ćwiczyć w kilkuosobowych grupach, z zachowaniem odpowiednich odległości. (Fot. Getty Images)
Angielska Premier League poinformowała wczoraj o sześciu przypadkach, z trzech różnych klubów, pozytywnego wyniku testu na obecność COVID-19. Nie ujawniono nazwisk zarażonych, teraz będą izolowani przez tydzień. Przebadano łącznie 748 osób - piłkarzy i personel klubowy.
Reklama

Testy na obecność koronawirusa wykonano w niedzielę i poniedziałek, przed powrotem we wtorek do treningów w małych grupach.

"Zawodnicy lub pracownicy klubu, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, będą teraz izolować się przez siedem dni" - oświadczyła liga.

"Premier League udostępnia te zebrane informacje w celu zapewnienia uczciwości i przejrzystości rozgrywek. Liga nie przekaże żadnych szczegółowych informacji na temat klubów lub poszczególnych osób. W taki sam sposób wyniki badań będą przekazywane do publicznej wiadomości po każdej serii testów" - dodano.

Od wczoraj piłkarze angielskiej ekstraklasy mogą ćwiczyć w kilkuosobowych grupach, z zachowaniem odpowiednich odległości. Dzień wcześniej udziałowcy Premier League przegłosowali zgodę na takie treningi.

Wstępnie sesje mają trwać maksymalnie 75 minut, a w grupie może znajdować się najwyżej pięciu zawodników. Kontakt fizyczny jest zabroniony.

To pierwszy krok w stronę wznowienia rozgrywek, które są wstrzymane od ponad dwóch miesięcy z powodu pandemii koronawirusa.

Liga zdecyduje na początku przyszłego tygodnia, kiedy zezwoli na trening kontaktowy, ponieważ wciąż ma nadzieję na restart sezonu w czerwcu.

Do końca zmagań angielskiej ekstraklasy pozostało dziewięć kolejek. Lider Liverpool prowadzi z przewagą aż 25 punktów nad aktualnym mistrzem kraju Manchesterem City, który ma jeden mecz zaległy.

W minioną sobotę rozgrywki wznowiła niemiecka liga - jako pierwsza z silnych w Europie. Kiedy kilkanaście dni wcześniej rozpoczynano tam treningi drużynowe, poinformowano (4 maja) o 10 przypadkach zakażenia koronawirusem na ponad 1700 testów wykonanych w 36 klubach niemieckiej Bundesligi i jej zaplecza. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama