Menu

Liga angielska: Solskjaer zły z powodu napiętego terminarza "ManU"

Liga angielska: Solskjaer zły z powodu napiętego terminarza "ManU"
Trener Manchesteru United jest zły na tych, którzy ustalają terminarz meczów i obawia się spadku formy swoich zawodników. (Fot. Getty Images)
Trener Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer nie ukrywa swoich pretensji pod adresem Premier League z powodu napiętego terminarza jego zespołu. Wicelider angielskiej ekstraklasy piłkarskiej musi rozegrać trzy mecze w ciągu zaledwie pięciu dni.
Reklama
Reklama

Na tak napięty terminarz "Czerwonych Diabłów" ma wpływ przełożenie niedawnego meczu u siebie z Liverpoolem (z powodu wtargnięcia na stadion kibiców gospodarzy). Spotkanie odbędzie się 13 maja.

W tej sytuacji rywalizacja u siebie z Leicester City została przesunięta o jeden dzień, na 11 maja. Na dodatek już jutro - 9 maja - MU zagra na wyjeździe z Aston Villą.

"Nigdy wcześniej nie widziałem takiego harmonogramu, nie we współczesnej piłce nożnej" - zauważył Solskjaer.

"Dostaliśmy bardzo złe rozdanie od ludzi, którzy siedzą za biurkami w garniturach, nigdy nie grali w piłkę nożną i nie rozumieją, o co w tym wszystkim chodzi" - dodał.

Manchester United zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, ma 67 punktów (oraz mecz zaległy z Liverpoolem) i traci 13 do lokalnego rywala - zespołu City. Liverpool, mistrz z poprzedniego sezonu, zajmuje siódme miejsce (54).

Jak zaznaczył Solskjaer, napięty terminarz jego zespołu sprawi, że wypaczona może być walka o czołową czwórkę w lidze, ponieważ nie jest w stanie w tak krótkim czasie wystawić najsilniejszego składu przeciw Liverpoolowi i trzeciemu w tabeli Leicester City (63).

"Muszę dbać o zawodników. Może być ktoś niezadowolony z wyboru mojej drużyny na jeden lub dwa mecze. Może to wpłynąć na to, kto zajmie czwarte miejsce i walkę o Ligę Mistrzów. To nie mój problem" - dodał trener Manchesteru United. 

  Komentarze
  • Bond
   8 maja, 14:06

   po to takie kluby mają szwroką ławkę rezerwowych właśnie !

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2021
  GBP 5.2999 złEUR 4.5309 złUSD 3.7931 złCHF 4.1505 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama