Menu

Liga angielska: Nigel Pearson trenerem Watfordu do końca sezonu

Liga angielska: Nigel Pearson trenerem Watfordu do końca sezonu
Pearson oczekuje dobrej współpracy z drużyną i cieszy się z powrotu do Premier League. (Fot. Getty Images)
Nigel Pearson został trenerem Watfordu - poinformował klub angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. 56-letni Anglik, który zastąpił zwolnionego w niedzielę Hiszpana Quique Sancheza Floresa, ma prowadzić ostatni zespół w tabeli do końca sezonu.
Reklama

56-letni Pearson jest już trzecim szkoleniowcem Watfordu w tym sezonie. Sanchez Flores objął stanowisko we wrześniu, gdy klub zrezygnował z usług jego rodaka Javiego Garcii.

Anglik funkcję obejmie po weekendzie. W dzisiejszym meczu ligowym z Crystal Palace "Szerszenie" poprowadzi jeszcze trener młodzieżowej drużyny Hayden Mullins, który tymczasowo przejął obowiązki szkoleniowca pierwszego zespołu.

Poprzednim pracodawcą Pearsona w Premier League był Leicester, który pod okiem tego trenera w 2014 roku awansował do ekstraklasy. Zwolniono go w czerwcu kolejnego roku ze względu na spór z władzami klubu. Konflikt miał związek z wyrzuceniem trzech młodych zawodników - w tym syna szkoleniowca Jamesa - po ujawnieniu przez media skandalu obyczajowego z udziałem tych piłkarzy.

Pearson we wrześniu 2016 roku został zatrudniony przez zespół Derby County, ale za porozumieniem stron po niespełna dwóch tygodniach rozwiązano umowę. Jego ostatnim miejscem pracy był występujący na drugim szczeblu belgijskich rozgrywek klub Oud-Heverlee Leuven, który zwolnił go w lutym.

Watford po 15 kolejkach ma na koncie tylko jedno zwycięstwo, osiem punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama