Menu

Liga angielska: Latynoscy piłkarze jednak będą mogli zagrać w ten weekend

Liga angielska: Latynoscy piłkarze jednak będą mogli zagrać w ten weekend
W ten weekend zezwolono w Premier League grać m.in. takim piłkarzom jak Gabriel Jesus i Ederson (na zdj. w towarzystswie Fernandinho - w środku). (Fot. ADRIAN DENNIS/AFP via Getty Images)
Latynoscy piłkarze, których angielskie kluby nie puściły na wrześniowe mecze eliminacji mistrzostw świata ze względu na ryzyko kwarantanny w związku z pandemią COVID-19, będą mogli jednak zagrać w ten weekend w Premier League - poinformowała FIFA.
Reklama
Reklama

Początkowo cztery federacje krajów Ameryki Łacińskiej, powołując się na przepisy FIFA, oczekiwały, że zatrzymani przez kluby piłkarze będą pauzować także w lidze, ale ostatecznie wycofały skargę.

"W geście dobrej woli i współpracy federacje Brazylii, Chile, Meksyku i Paragwaju, pozostające w ścisłym związku z FIFA, postanowiły wycofać skargę dotyczącą ich zawodników grających w Anglii" - napisano w oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Sprawa dotyczyła 11 zawodników, m.in. Brazylijczyków Edersona i Gabriela Jesusa z Manchesteru City, Freda z Manchesteru United, Alissona, Fabinho i Roberto Firmino z Liverpoolu czy Thiago Silvy z Chelsea.

Kluby Premier League uzgodniły pod koniec sierpnia, że nie wyślą swoich zawodników na mecze eliminacji MŚ do krajów, które znajdują się na czerwonej liście rządu brytyjskiego z powodu pandemii koronawirusa. Po powrocie piłkarze musieliby przejść dziesięciodniową kwarantannę i przez ten czas nie byliby dostępni dla swoich klubów. 

Czytaj więcej:

Liga angielska: Gwiazdy kadry Brazylii muszą pauzować w tej kolejce

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2021
  GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama