Menu

Liga angielska: Chelsea odwołuje się do CAS od kary nałożonej przez FIFA

Liga angielska: Chelsea odwołuje się do CAS od kary nałożonej przez FIFA
Na początku maja komisja odwoławcza FIFA w większości ponownie odrzuciła odwołanie Chelsea dotyczące zakazu transferów. (Fot. Getty Images)
Chelsea Londyn odwołała się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie od decyzji Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) zakazującej pozyskiwania piłkarzy do końca stycznia 2020 r. z powodu naruszenia przepisów dotyczących transferów nieletnich zawodników.
Reklama

Chelsea w lutym została ukarana zakazem transferów oraz grzywną w wysokości 600 tys. franków szwajcarskich. Powodem - jak stwierdziła FIFA - było naruszenie w 29 przypadkach przepisów dotyczących międzynarodowego transferu i rejestracji piłkarzy poniżej 18. roku życia.

Dodatkowo Angielska Federacja Piłkarska (FA) została ukarana grzywną 510 tys. franków i ma sześć miesięcy na wyjaśnienie transferów zagranicznych i pierwszej rejestracji młodych piłkarzy.

Na początku maja komisja odwoławcza FIFA w większości ponownie odrzuciła odwołanie Chelsea dotyczące zakazu transferów. Sytuacja nie uległa zmianie, londyński klub nadal nie mógł pozyskiwać zawodników w dwóch okienkach transferowych do końca stycznia 2020 roku.

Zakaz nie dotyczył jedynie drużyn kobiecych i futsalowych, nie obowiązywał także w przypadku piłkarzy odchodzących. Komisja zdecydowała także, że klub może nadal pozyskiwać graczy w wieku poniżej 16 lat. Uznano bowiem, że nałożenie zakazu rejestracji każdego nieletniego piłkarza nie byłoby adekwatne do popełnionego przewinienia.

Teraz - jako ostatnia instancja - sprawę rozpatrzy CAS. Trybunał w Lozannie, który potwierdził w piątek rejestrację wniosku Chelsea, w oficjalnym oświadczeniu zapisał, że sprawa jest obecnie w toku, ale żadne informacje dotyczące postępowania, nie będą udzielane do czasu podjęcia przez panel ostatecznej decyzji.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 16.07.2020
  GBP 4.943 złEUR 4.491 złUSD 3.942 złCHF 4.172 zł

  Sport


  Sport

  Reklama