Liga hiszpańska: Skromne zwycięstwo Barcelony nad beniaminkiem

Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe beniaminka Las Palmas 2:1 w 25. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Bramki zdobyli Luis Suarez i Neymar. Był to 32. kolejny mecz bez porażki lidera tabeli. W tym czasie odniósł 26 zwycięstw i zanotował sześć remisów.

Urugwajczyk trafił po raz 25. w tym sezonie i jest liderem klasyfikacji strzelców. W sobotę zdobył bramkę już w szóstej minucie, ale goście krótko cieszyli się z prowadzenia, ponieważ w 10. wyrównał Brazylijczyk Willian Jose. Neymar dał Barcelonie prowadzenie i zwycięstwo kilka minut przed końcem pierwszej połowy.

"Blaugrana" po ósmym zwycięstwie z rzędu ma 63 punkty i wyprzedza wicelidera Atletico Madryt o dziewięć. Stołeczny zespół w niedzielę o godz. 20.30 podejmą czwarty w tabeli Villarreal (48 pkt). Z kolei trzeci Real Madryt (53) zagra na wyjeździe z Malagą.

We wtorek Barcelona zmierzy się w Londynie z Arsenalem w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.