Ligue 1: Messi's successful comeback, Lens stumbles

Leo Messi po długiej przerwie powrócił do gry w PSG. (Fot. Getty Images)
Lionel Messi returned to the Paris Saint-Germain line-up almost after two months and in the glory of a world champion and, scoring one of the goals, led the team to a 2:0 win against Angers in the match of the 18th round of the French Premier League. The defending champions clearly lead the table.

Messi dopiero przed tygodniem wrócił do Francji i wznowił treningi ze swoim zespołem klubowym po tym, jak 18 grudnia triumfował z reprezentacją w mundialu w Katarze, a później w ojczyźnie świętował sukces i odpoczywał. Argentyńczyk już po MŚ opuścił dwa spotkania ligowe paryżan i jedno w Pucharze Francji.

Wczoraj 35-latek znalazł się w podstawowym składzie PSG, rozegrał cały mecz, a w 72. minucie po podaniu Nordiego Mukiele ustalił wynik, zdobywając ósmego ligowego gola w sezonie.

W stołecznej drużynie zabrakło m.in. jego rywala z finału w Katarze Kyliana Mbappe, któremu trener Christophe Galtier pozwolił odpocząć.

Paryżanie z dorobkiem 47 punktów prowadzą w tabeli i o sześć wyprzedzają RC Lens, który stracił punkty z przedostatnim w tabeli Strasbourgiem, remisując na wyjeździe 2:2.

W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Przemysław Frankowski, a Łukasz Poręba pojawił się na boisku na ostatnie 18 minut. W kadrze miejscowych zabrakło leczącego kontuzję Karola Fili.