Menu

Lidl i Iceland najgorszymi supermarketami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo

Lidl i Iceland najgorszymi supermarketami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo
Według badań, klienci w UK najbardziej obawiają się robienia zakupów w dyskontach Lidl. (Fot. Getty Images)
Organizacja konsumencka Which? przeprowadziła badanie wśród swoich członków, aby sprawdzić, w których supermarketach klienci czują się najbezpieczniej w czasie pandemii. Według raportu, najgorzej sytuacja wygląda w sieciach dyskontów Lidl oraz Iceland.
Reklama
Reklama

Poproszeni o ocenę środków bezpieczeństwa wdrożonych w supermarketach, kupujący zgodnie stwierdzili, że sieci Lidl i Iceland wypadły najgorzej.  

Jeden z klientów Lidla narzekał, że "alejki są zbyt wąskie", a tym samym uniemożliwiają pilnowanie dystansu społecznego. Z kolei klienci Icelanda zwracali często uwagę, że w sklepie brakuje środków do dezynfekcji.

Na niechlubnej liście znalazła się także sieć sklepów Co-op i Asda - większość zarzutów dotyczyła zbyt dużej ilości kupujących tam klientów bez masek. 

W ogólnym zestawieniu, 2 na 5 Brytyjczyków obawiało się wyjścia do sklepu z powodu niedostatecznych warunków higieniczno-sanitarnych.

Najlepiej o bezpieczeństwo klientów - według raportu - poradziła sobie sieć supermarketów Sainsbury's (81 proc.). Na podium znalazły się także sieci M&S (79 proc.) oraz Waitrose (78 proc.). 

Komentując raport, rzecznik Lidla przekazał krótko, że "zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i klientów pozostaje najważniejszym priorytetem firmy". Reprezentant dyskontu wskazał, że przed sklepami znajdują się stacje do dezynfekcji, w sklepie obowiązuje dystans społeczny, a klientom przypomina się o konieczności posiadania maski.

Rzecznik Icelanda skomentował z kolei doniesienia wskazując, że "ustalenia z raportu oparte zostały na stosunkowo niewielkiej próbie osób i nie są reprezentatywne".

Badanie przeprowadzono w dniach 6-12 lutego na reprezentatywnej grupie 2 010 dorosłych. Respondenci musieli odpowiedzieć na pytanie, jak bezpiecznie czuli się w danym supermarkecie w czasie lockdownu.

Czytaj więcej:

"Supermarkety w UK nie nadążają". Zbyt duże zainteresowanie zakupami online

Lidl oficjalnie najtańszym supermarketem w UK

Lidl wręczy £200 każdemu pracownikowi w podziękowaniu za pracę w czasie pandemii

Sainsbury's tnie ceny, żeby "dogonić" Aldiego

  Komentarze
  • Kasierzy z lidla
   2 marca, 23:04

   ten wirus jest tak niebezpieczny i morderczy ze od ponad roku kiedy dotarl do uk nie zabil jeszcze ani jednej kasierki w lidlu w ktorym od roku robie zakupy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! caly czas ci sami pracownicy ktorzy po 8 godz siedza w ciasnym sklepie wypelnionym oddechami tysiaca klientow kazdego dnia !!!!!

  • Bolo olo
   3 marca, 02:25

   A le o co chodzi ,?

  • Magic
   3 marca, 06:45

   Zawsze jest jakies rozwiazanie. Boje sie lidla ide na zakupy do waitrose. Klopot rozwiazany. Nastepny!

  • Fagas
   3 marca, 07:55

   Dlatego tam kupuje i jeszcze mi się nie zdarzyło nałożyć kaganca

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama