Menu

Liczba zgonów na Covid-19 w UK przekroczyła 40 tys.

Liczba zgonów na Covid-19 w UK przekroczyła 40 tys.
Czy brytyjski rząd przywróci restrykcje w poruszaniu się w związku z rosnącą liczbą zgonów? (Fot. Getty Images)
Liczba ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii przekroczyła 40 tysięcy. Brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało wczoraj o 357 zgonach w ciągu ostatniej doby, co oznacza, że w kraju na Covid-19 zmarło w sumie 40 261 osób.
Reklama

Piątkowy raport ministerstwa oznacza znaczny wzrost przypadków śmiertelnych w porównaniu z dniem poprzednim, bowiem w czwartek informowano o 176 zgonach. W środę bilans mówił o 359 zmarłych.

Wielka Brytania jest drugim krajem na świecie, a pierwszym w Europie, w którym liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 przekroczyła 40 tys. Więcej zgonów zarejestrowano tylko w USA (ponad 108 tys.).

Według kilku źródeł, rzeczywisty bilans pandemii w Wielkiej Brytanii może być jednak wyższy. Z informacji brytyjskiego urzędu statystycznego ONS, który uwzględnia dane z aktów zgonów, wynika, że w środę liczba ofiar przekroczyła 50 tys. Natomiast wtorkowa analiza dziennika "Financial Times" wykazała, że od początku pandemii w kraju zmarło ponad 62 tys. więcej osób niż w analogicznym okresie w poprzednich latach.

Czy w Wielkiej Brytanii będzie miała miejsce druga fala zakażeń? (Fot. Getty Images)

Wczoraj brytyjscy naukowcy ogłosili wstrzymanie prac nad stosowaniem hydroksychlorochiny w leczeniu Covid-19. Stwierdzili bowiem, że lek ten jest bezużyteczny w przypadku tej choroby, wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Według wyników badań, stosowanie hydroksychlorochiny nie przyczynia się do mniejszej liczby zgonów po 28 dniach ani nie skraca pobytu chorego w szpitalu.

"To nie jest leczenie Covid-19. To nie działa" - wskazał profesor Martin Landray z Uniwersytetu Oxfordzkiego. "W przypadku tej choroby nasze wyniki powinny zmienić praktykę medyczną na całym świecie. Możemy teraz przestać używać niepotrzebnego leku" - dodał. 

W środę wznowienie prac nad możliwością regularnego stosowania tego lekarstwa w leczeniu Covid-19 zapowiedziała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Z kolei kilkanaście dni temu do przyjmowania hydroksychlorochiny, czyli hydroksylowej pochodnej chlorochiny, przyznał się prezydent USA Donald Trump.

Peter Horby Uniwersytetu Oxfordzkiego zdradził, że brytyjscy naukowcy poinformowali już WHO o swojej decyzji wstrzymaniu badań nad hydroksychlorochiną. "Dziś rano zadzwoniono do WHO, aby poinformować ich o wynikach. Powiedzieli, że zwołają komitet, aby ponownie przyjrzeć się tej sprawie" - oznajmił.

W czwartek brytyjski minister transportu Grant Shapps zapowiedział, że od 15 czerwca w Anglii obowiązywać będzie nakaz noszenia masek ochronnych w środkach transportu publicznego.

Czytaj więcej:

W UK ibuprofen testowany w leczeniu koronawirusa

Boris Johnson chce zmniejszyć 2-metrowy dystans społeczny

Anglia: Od 15 czerwca obowiązek noszenia maseczek w transporcie publicznym

  Komentarze
  • Al
   6 czerwca, 12:33

   Klejny sukces brexiterskiego populistycznego rządu.

  • Kpg
   6 czerwca, 12:34

   dogadajcie się z Rosjanami, oni mają swój lek na covid-85% skuteczności

  • Bober
   6 czerwca, 13:10

   Czyli nakaz szerzenia fałszywych informacji przez mainstreamowe media ciągle obowiązuje

  • Fan clarksona
   6 czerwca, 17:26

   Kompletna bzdura.. mniej ludzi umarło niż w zeszlym roku, sprawdźcie statystyki. Pozatym szpitale i kostnice świecą pustkami, to gdzie ci ludzie umierający i chorzy? Bzdura.. na zwykłą grype więcej umiera wiec co to za cyrk?

  • Alicja
   6 czerwca, 18:56

   Liczby chorych to mn8ejszy problem, niż liczby tych co nie używają mózgu z różnych powodów i wypisują brednie w komentarzach. Są szanse, że chorzy wyzdtowieją, ale z tymi k9mentującymi to ktoś n8eźle namęczy się w życiu nie wspominająć o tym, jak oni mają trudne życie z wiarą we własną głupotę.

  • Alii
   6 czerwca, 22:08

   40 tyś zgonów takie są fakty."tym gorzej dla faktów". skąd ja to znam misiaczki?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama