Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Lewis Hamilton został honorowym obywatelem Brazylii

Lewis Hamilton został honorowym obywatelem Brazylii
Brytyjczyk nie krył swojego wzruszenia podczas uroczystości. (Fot. Getty Images)
Brytyjski kierowca Lewis Hamilton otrzymał honorowe brazylijskie obywatelstwo. Siedmiokrotny mistrz Formuły 1 do tej pory trzy razy wygrywał Grand Prix Brazylii.

Reklama
Reklama

Uroczystość nadania obywatelstwa Hamiltonowi odbyła się w sali kongresowej w stolicy kraju Brasilii w obecności setek kibiców.

Uznanie brytyjskiego kierowcy za Brazylijczyka jako pierwszy w listopadzie zeszłego roku zasugerował kongresmen Andre Figueiredo, po tym jak po raz trzeci triumfował on w GP Brazylii w Sao Paulo. Celebrował wtedy zwycięstwo wraz z brazylijskimi fanami, mając na sobie flagę tego kraju.

"Otrzymanie tego tytułu to wielki zaszczyt. Teraz wreszcie mogę powiedzieć, że jestem jednym z was. Kocham Brazylię, zawsze ją kochałem. Chcę zadedykować ten tytuł mojemu idolowi Ayrtonie Sennie" - oświadczył wzruszony Hamilton podczas ceremonii, odnosząc się do trzykrotnego mistrza świata pochodzącego z Brazylii. Brytyjczyk miał on na sobie niebieski garnitur oraz żółto-zielony naszyjnik z brazylijskim znaczkiem.

"Brazylijskie wzory do naśladowania jak Senna i Hamilton zapewniają nas, że każdy Brazylijczyk może pokonać przeszkody na swojej drodze i wygrać wyścig w życiu" - podkreślił deputowany Arthur Lira.

"Mam nadzieję, że wiele razy wrócisz do tego kraju, który teraz jest także twoim krajem" - zwrócił się do siedmiokrotnego mistrza Formuły 1.

37-letni kierowca wyścigowy nie ma najlepszego sezonu - nie wygrał jeszcze ani jednego wyścigu. W klasyfikacji generalnej na dwie rundy przed końcem zajmuje piąte miejsce. Od 11 lat nie zakończył sezonu na tak niskiej pozycji.

Czytaj więcej:

Fenomenalna pogoń Hamiltona. Brytyjczyk wygrał GP Brazylii

Alonso przeprosił Hamiltona za nazwanie go idiotą

Hamilton: Dzisiaj nie planuję przejścia na sportową emeryturę

Lewis Hamilton: Chcę być z Mercedesem na dłużej

Formuła 1: Verstappen wygrał w Meksyku

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama