Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Lekarz kadry o stanie zdrowia Stocha: "Zdecydowany postęp, jestem mile zaskoczony"

Lekarz kadry o stanie zdrowia Stocha: "Zdecydowany postęp, jestem mile zaskoczony"
Kamil Stoch szybko odzyskuje formę i wkrótce najprawdopodobniej będzie mógł wrócić na skocznię. (Fot. Getty Images)
Lekarz kadry polskich skoczków narciarskich Aleksander Winiarski przyznał, że nie spodziewał się tak dużej poprawy, jaka nastąpiła u Kamila Stocha w pierwszych dwóch dniach od doznania kontuzji. 'Jest zdecydowany postęp. Jestem mile zaskoczony' - zaznaczył.
Reklama
Reklama

"Jest zdecydowany postęp. Obrzęk jest znacznie mniejszy. Zwiększył się za to zakres ruchu. Mniejsze są dolegliwości bólowe. Jestem mile zaskoczony, bo nie spodziewałem się, że w ciągu dwóch dni będzie aż taka poprawa" - zaznaczył Winiarski cytowany na stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Stoch urazu nabawił się podczas rozgrzewki przed środowym treningiem, który poprzedzał zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Trzykrotny mistrz olimpijski doznał zerwania torebki stawowej w stawie skokowym oraz naciągnięcia więzadła.

"Musimy być cierpliwi i spokojnie kontynuować leczenie" - zastrzegł lekarz biało-czerwonych.

Jak dodał, w przyszłym tygodniu może zapaść decyzja o tym, kiedy 34-letni zawodnik wróci na skocznię.

Poddawany jest on zabiegom w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. W komunikacie PZN zaznaczono, że sytuacja poprawiła się na tyle, że dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli czasowo może już zdejmować ortezę z lewej stopy.

Winiarski zaznaczył, że uraz Stocha nie wyklucza go jak na razie z igrzysk w Pekinie, które rozpoczną się 4 lutego. Dobrej myśli jest też fizjoterapeuta kadry Łukasz Gębala, który opisał proces dotychczasowej rehabilitacji.

"Pierwszego dnia po urazie terapia trwała około ośmiu godzin z przerwą na obiad. Leczenie to głównie holistyczna praca manualna, ale jest to wsparte o fizykoterapię, czyli urządzenia wywołujące efekt przeciwzapalny i przeciwobrzękowy, jak na przykład urządzenia do drenażu kompresyjnego. Do tego dochodzi taping, elementy medycyny chińskiej oraz zaopatrzenie medyczne w postaci różnego rodzaju skarpet i pończoch kompresyjnych. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem jest świetnie wyposażony, jeżeli chodzi o gabinety odnowy biologicznej, co bardzo nam pomaga w cyklu rehabilitacyjnym. Jestem przekonany, że jeżeli nie pojawią się nieoczekiwane komplikacje, to Kamil wróci na skocznię przed zimowymi igrzyskami. Jest to oczywiście decyzja przede wszystkim zawodnika" - podkreślił Gębala. 

Czytaj więcej:

PŚ w Zakopanem: PZN podał skład na Zakopane, Stoch nie wystąpi

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.06.2022
  GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama