Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Landlord z rekordową grzywną. Lokatorzy mieszkali w warunkach zagrażających życiu

Landlord z rekordową grzywną. Lokatorzy mieszkali w warunkach zagrażających życiu
Balkon w jednej z nieruchomości w każdej chwili mógł odpaść. (Fot. Westminster City Council)
Ponad £200 tys. musi zapłacić landlord, który wynajmował w Londynie dwa domy niespełniające jakichkolwiek norm bezpieczeństwa. Urzędnicy uznali, że budynki były 'pułapkami śmierci' dla lokatorów, którzy w przypadku wysoce prawdopodobnego pożaru nie mieliby jak wydostać się z domu.
Reklama

Jeden z domów Jeffreya Hu znajdował się w Bayswater (centralny Londyn) i wynajęty został 6 osobom. Pracownicy gminy odkryli, że elektryczna płyta indukcyjna jest wadliwa, a wystający z niej kabel został zaklejony jedynie taśmą. 

Dalsze śledztwo wykazało, że na drugim piętrze znajdował się balkon, który był w tak fatalnym stanie, że w każdym momencie mógł spaść na ziemię. 

Idąc za tym tropem, urzędnicy sprawdzili również drugą nieruchomość landlorda w modnej londyńskiej dzielnicy Notting Hill. W budynku mieszkało 6 osób, ale nie było żadnego wyjścia przeciwpożarowego, a dom nie posiadał żadnych certyfikatów bezpieczeństwa instalacji gazowej i elektrycznej.

Wystające kable stwarzały poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wynajmujących. (Fot. Westminster City Council)

Sędzia prowadzący sprawę określił działania landlorda jako wyjątkowo nieodpowiedzialne, dodając, że "igrał on z ludzkim życiem".

"Nieruchomości były w fatalnym stanie technicznym. Bałbym się w nich zatrzymać, jestem pewien, że ty również byś ich unikał. To bardzo poważna sprawa, a twoje wyjaśnienia nie są satysfakcjonujące" - skomentował sędzia, argumentując nałożenie gigantycznej grzywny w wysokości £214 tys.

Mężczyzna wynajmował nieruchomości łącznie 12 osobom - każda płaciła mu £1 tysiąc miesięcznie.

"Oskarżony stworzył zagrożenie dla życia swoich najemców, kompletnie nie interesując się ich dobrem i zdrowiem. Płacili mu za to, że żyli w pułapce śmierci. Ten przypadek po raz kolejny powinien być ostrzeżeniem dla landlordów, że gmina zamierza zrobić wszystko, aby surowo ukarać tych, którzy zabierają się za wynajmowanie nieruchomości nie dbając o warunki mieszkalne" - przekazał przedstawiciel Westminster City Council.

Fatalny stan warunków mieszkalnych to drugi, po przeludnieniu, najczęstszy powód kontroli ze strony londyńskich urzędników. W niektórych domach w momencie inspekcji żyło nawet 40 ludzi z dostępem do jednej łazienki.

 

  Komentarze


  • Oko
   19 września 2017, 14:36

   A kto za takie nory placil 1000 £ miesiecznie???

  • Bez echa
   19 września 2017, 15:00

   Takich landlordow jest duzo wiecej . Tylko kasa sie dla nich liczy zwlaszcza polskie agencje mieszkaniowe. Pieprzeni dorobkiewicze . Mam nadzieje , ze Brexit was przesieje ! .

  • Marek
   19 września 2017, 17:39

   Podobno to czytelnik wynajmowal THC i jego licznej rodzinie.

  • THC
   19 września 2017, 19:51

   Polakom teraz strach wynajmowac, bo w kazdej chwili sie spakuja w torbe w krate i wyjada nie placac rachunkow.

  • Czytelnik
   19 września 2017, 20:16

   A ilu mieszkało w Grenfell Tower?

  • Do Thc
   19 września 2017, 23:31

   Thc twoja matka umnie jedynkę wynajmuje ty ponoć nasz szafkę pod schodami za 30 gdzie śpisz na tych torbach i temu tu tak nakręcasz żeby sie odkuć i z twarzą na wieś wrócić 😊 spakowany ?

  • THC
   20 września 2017, 08:05

   W Greenfell Tower mieszkalo wielu nielegalnych imigrantow w tym tez nasz plebs pobierajacy nielegalnie benefity. Wiele osob nie przyznalo sie, ze tam mieszkalo ze wzgledu na konsekwencje deportacji. Spakowani? Jeszcze nie!??

  • Do thc
   20 września 2017, 15:51

   Thc , skąd wiesz że można pobierac nielegalne benefity ? , mądra głowo , THC chyba nic dobrego nie robi z twoją głową plebs-ie .

  • THC
   20 września 2017, 17:11

   Jak to skad? plebs sam sie przyznaje. HAHAHA

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama