Menu

Laburzyści zapowiadają naprawę rynku nieruchomości w UK

Laburzyści zapowiadają naprawę rynku nieruchomości w UK
Ceny nieruchomości w Wielkiej Brytanii sa jednymi z najwyższych na świecie. (Fot. Getty Images)
Partia Pracy zapowiedziała wprowadzenie 'rządowych mechanizmów kontrolnych', aby obniżyć wysokość cen wynajmu w Wielkiej Brytanii. Równolegle miałoby wejść w życie rozwiązanie prawne mające na celu walkę z nieuczciwymi praktykami landlordów.
Reklama

Projekt o roboczej nazwie "MOT dla nieruchomości" ma na celu poprawę warunków mieszkalnych w sektorze prywatnym nieruchomości w Wielkiej Brytanii.

Trzonem państwowego programu ma być wprowadzenie nowego przepisu, który nałoży na landlordów obowiązek przeprowadzania corocznej kontroli w wynajmowanych domach. Inspekcja byłaby realizowana przez niezależne firmy, a wszystko po to, aby najemcy otrzymywali wysoką jakość w rozsądnej cenie.

Jeśli nieruchomość zostanie uznana za nieodpowiednią, właściciele mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 100 tys. funtów. Mogą też być zmuszeni do zaprzestania pobierania czynszu od najemców.

Laburzyści chcą, aby czynsze w UK były niższe. (Fot. Getty Images)

Zdaniem laburzystów, ostatnie badania wykazały, iż lokatorzy tracą nawet 10 mld funtów rocznie na wynajmie mieszkań o bardzo niskim standardzie.

Według tych samych badań, 1 na 4 domów w Wielkiej Brytanii sklasyfikowano jako "nienadający się do zamieszkania". Głównymi powodami takiej klasyfikacji była wilgoć, zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, brak ogrzewania lub nieprzyzwoity wygląd.

Partia Pracy chce również zablokować możliwość podwyższania czynszów i wprowadzić w całym kraju dodatki mieszkaniowe, które byłyby finansowane przez lokalne gminy.

Czytaj więcej:

Nacjonalizacja usług internetowych w UK? "Prywatne firmy hamują rozwój"

Media w UK: Partia Pracy proponuje złe rozwiązania realnych problemów

Liderzy głównych partii zmierzyli się z pytaniami publiczności

  Komentarze
  • Jacob Rees-Mogg
   25 listopada 2019, 20:44

   Z tym, że laburzyści nigdy nie wygrają, maja poparcie w niektórych centrach dużych miast i tyle, a cała reszta kraju głosuje na Borysa. BBC, Farage i gazety pracują dla nas. Wszystkie karty są rozdane. Wygrają Torysi, zrobimy Brexit, a potem wasalizm i zmniejszenie podatków dla najbogatszych.

  • Asia
   26 listopada 2019, 08:29

   Wilgoc jest straszna nawet w nowych blokach ( 20 lat), mnie by rzad ucieszyl pozbywajac sie council tax ktory nas rujnuje bo u nas w miescie jest w wysokosci 10% czynszu (dla porownania z wysokoscia czynszu w wynajmowanym mieszkaniu, nie ze tak sie go oblicza). A zadnych skutkow jego oplacania nie widac.
   Znam Polakow i Anglikow ktorzy kupili tu domy i prawde mowiac podziwiam im odwage, zeby nie powiedziec glupote.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama