Menu

Laburzyści obiecują darmowe przeglądy dentystyczne dla mieszkańców UK

Laburzyści obiecują darmowe przeglądy dentystyczne dla mieszkańców UK
Eksperci szacują, że nawet co 5. mieszkaniec UK unika dentysty z uwagi na wysokie ceny usług stomatologicznych. (Fot. Getty Images)
Po zapowiedziach gigantycznego zastrzyku gotówki dla NHS i 6 lat darmowej edukacji dla każdego dorosłego, laburzyści właśnie dodali do swojej listy kolejną wyborczą obietnicę. Jak przekazał poseł Jonathan Ashworth, każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii otrzyma darmowe przeglądy dentystyczne.
Reklama

Partia Pracy zaprezentowała plany ograniczenia opłat za usługi stomatologiczne, w tym zapewnienie możliwości wykonania darmowego przeglądu. 

Wizyta kontrolna u dentysty byłaby fundowana z budżetu państwa, a jej celem byłoby nie tylko poprawienie uzębienia Brytyjczyków, ale również zwiększenie wykrywalności raka jamy ustnej.

Lider laburzystów Jeremy Corbyn przekazał, że nowa polityka, która według szacunków British Dental Association będzie kosztować 450 milionów funtów rocznie, jest częścią planów partii zmierzających do zapewnienia wszystkich usług dentystycznych za darmo. 

Jeremy Corbyn liczy na wygraną swojej partii w zbliżających się wyborach. (Fot. Getty Images)

Według zespołu ekspertów z Partii Pracy, obecnie co 5. mieszkaniec Wielkiej Brytanii nie korzysta z usług dentysty, bo nie ma na to pieniędzy. Wielu z nich obciąża tym samym NHS, kiedy udaje się na pogotowie w wyniku nagłego bólu zęba. Szacuje się, że co roku nawet 135 tys. osób kontaktuje się z A&E w tej sprawie.

Czytaj więcej:

Johnson i Corbyn rozpoczęli kampanię wyborczą

Sondaż: Torysi mają 8 pkt proc. przewagi nad laburzystami

Nacjonalizacja usług internetowych w UK? "Prywatne firmy hamują rozwój"

  Komentarze
  • Londynczyk
   17 listopada 2019, 12:26

   To wszysdko sciema bo NHS jest w najgorszej kondycji od 15 lat brak lekarzy pielegniarek oraz inego personelu medycznego od 5 lat lecze sie w UK i widze jak to wszysdko dziala beznadziejnie.

  • Do londyńczyk
   17 listopada 2019, 15:24

   Państwowa służba zdrowia kuleje na całym świecie i to co piszesz dotyczy każdego kraju nawet Polski

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama