Menu

Laburzyści chcą legalizacji wszystkich narkotyków

Laburzyści chcą legalizacji wszystkich narkotyków
Szacuje się, że 12,3 proc. mieszkańcow UK przynajmniej raz zapaliło marihuanę w ostatnim roku. (Fot. Getty Images)
'Wojna z narkotykami finansuje gangi, podsyca przestępczość, zapewnia dzieciom łatwy dostęp do narkotyków w mediach społecznościowych i kryminalizuje młodych mężczyzn z klasy robotniczej' - ocenił laburzysta David Lammy wskazując, że jego partia doprowadzi do pełnej legalizacji wszystkich środków odurzających, włączając w to kokainę i heroinę.
Reklama

Partia Pracy wielokrotnie podkreślała, że mogłaby rozważyć nowe podejście do narkotyków, gdyby otrzymała takie zalecenie od utworzonej do tego celu komisji królewskiej. 

"Nie ma nic ważniejszego niż ratowanie życia naszych obywateli" - wskazała wczoraj na łamach "The Sunday Times" laburzystka Diane Abbott. "Nasze obecne podejście do narkotyków po prostu się nie sprawdza" - oceniła.

Posłanka laburzystów dodała, że ​​partia "ustanowi królewską komisję, która dokona niezależnego przeglądu wszystkich przepisów i polityk dotyczących narkotyków w celu rozwiązania problemów zdrowia publicznego".

Partia Pracy zastosowałaby się następnie do zaleceń komisji, gdyby ta zasugerowała dekryminalizację niektórych lub wszystkich narkotyków, w tym kokainy lub heroiny. Podobne rozwiązanie sprawdziło się już m.in. w Portugalii, gdzie legalizacja wszystkich środków odurzających doprowadziła do drastycznego zmniejszenia liczby zgonów i podniosła jakość oraz skuteczność usług związanych z walką z uzależnieniami.

Diane Abbott dodała w "The Sunday Times", że rząd laburzystów rozważyłby również utworzenie państwowych placówek, w których uzależnione osoby mogłyby bezpiecznie przyjąć konkretną substancję odurzającą bez ryzyka przedawkowania, zarażenia się HIV czy przyjęcia zanieczyszczonego narkotyku.

Dane zebrane przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Polityki Narkotykowej pokazały, że 8 proc. młodych dorosłych w UE przynajmniej raz w ubiegłym roku zapaliło marihuanę. W Wielkiej Brytanii odsetek ten jest wyższy i wynosi 12,3 proc. 

  Komentarze
  • True 7
   16 września 2019, 14:31

   Tak jest,utorujcie jeszcze wszystkim uzależnionym ,łatwiejszą drogę do ich słabostek.Powiem coś bardzo ważnego;Papierochy WON,narkotyki czyli farmaceutyka WON,marichuana powinna być zalegalizowana,ale tylko w formie olejku ze sklepu .Pamietajmy że nawet zioła zle stosowane mogą w znacznym stopniu szkodzić.

  • Mistrzunio
   16 września 2019, 14:35

   Swietna wiadomosc. Moze zaczna dokladac do brandy

  • Hdh
   16 września 2019, 15:08

   O jestem za i tak nie biorę bo to już nie ten wiek ale to dobry pomysł ,tylko to nigdy nienastopi każdy na tym zarabia ale zioło powinno być legalne jak najbardziej

  • Ja
   16 września 2019, 19:42

   Z tym ziołem mają rację, ale co do reszty to się tam wykończą jak to będzie legalne.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama