Menu

LOT poleci z Warszawy do Waszyngtonu

LOT poleci z Warszawy do Waszyngtonu
Podróż Dreamlinerem ma trwać ponad 9 godz. (Fot. Getty Images)
PLL LOT od czerwca 2020 r. uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu. Będzie to 10. połączenie polskiego przewoźnika łączące Polską z USA. Do Waszyngtonu samoloty będą latać trzy razy w tygodniu Boeingami 787 Dreamliner.
Reklama

LOT bezpośrednie loty z Warszawy do Waszyngtonu uruchomi 2 czerwca 2020 r. Rejsy będą się odbywały we wtorki, piątki i niedziele. Samoloty ze stolicy Polski będą startowały o 16:50 i lądowały w Waszyngtonie o 20:30 czasu lokalnego. W drodze powrotnej starty zaplanowano na 22:25 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie o godz. 13:25. Podróż ma trwać ponad 9 godz.

"Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej krótkiej liście. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia" - oznajmił prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

"Ponadto, dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa" - dodał Milczarski.

Waszyngton to atrakcyjny kierunek turystyczny. (Fot. Getty Images)

Spółka tłumaczy, że Waszyngton to siedziba najważniejszych jednostek administracyjnych USA, ale także wielu firm. Swoje siedziby i oddziały ma tu 70 firm o rocznym przychodzie ponad 1 mld dol., m.in. Amazon, Hilton, Discovery, MARS, Boeing, Volkswagen, Nestle, Rolls-Royce, Carahsoft, Microsoft, Google, a także przedsiębiorstwa zbrojeniowe.

Dodano, że Waszyngton to też atrakcyjny kierunek turystyczny. Wśród popularnych i licznie odwiedzanych miejsc są: Biały Dom, Kapitol z imponującą biblioteką i Sądem Najwyższym, jak i liczne wspaniałe muzea położone wzdłuż National Mall czy idealne na niespieszne spacery akademickie Georgetown.

"Nie bez znaczenia dla naszej decyzji o ogłoszeniu w tym roku kolejnego połączenia do USA jest też fakt, że 11 listopada Polska została włączona do Programu Ruchu Bezwizowego" - wskazał Milczarski.

Czytaj więcej:

LOT uruchomi loty do San Francisco

Od dzisiaj do USA bez wizy

LOT: Po zniesieniu wiz wzrost zainteresowania podróżami do USA

LOT: Po raz pierwszy w historii 10 mln pasażerów w ciągu roku

  Komentarze
  • Niedobrze wiedzieć UK
   1 stycznia, 07:52

   zastanawiam się kto lata lotem kiedy bilet kosztuje 6 tyś złotych

  • Leon zawodowiec
   1 stycznia, 13:06

   Tak zeby Eskimosom bylo wygodniej

  • Ja
   1 stycznia, 16:31

   Lot to linia dla posłów, ich rodzin. Ogólnie ludzi bogatych. Zwykłego Kowalskiego nigdy nie będzie stać...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.03.2020
  GBP 5.022 złEUR 4.525 złUSD 4.113 złCHF 4.268 zł

  Sport


  Reklama