LM: Chelsea wywalczyła awans w samej końcówce!

Reakcja Cesara Azpilicuety z Chelsea po zwycięstwie nad Paris Saint-Germain (Fot. Getty Images)
W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów, Chelsea FC pokonała na Stamford Bridge Paris Saint-Germain 2:0. W pierwszym meczu mistrzowie Francji wygrali 3:1 i dzięki bramkom wyjazdowym to podopieczni Jose Mourinho awansowali do półfinału!
Chelsea od samego początku rzuciła się do ataku, ale groźniejsi byli goście, którzy za sprawą Lavezziego i Cavaniego nękali obronę gospodarzy.

W 19. minucie z powodu urazu boisko opuścił Eden Hazard, a jego miejsce zajął Andre Schurrle. Jak się okazało, ta zmiana wpłynęła na losy dwumeczu. Paryżanie bronili się bardzo mądrze, ale w 35. minucie przytrafił im się poważny błąd. Piłka została wrzuca w pole karne z autu, a niekryty w "szesnastce" Schurrle pokonał strzałem z pierwszej piłki Sirigu.

Po zmianie stron podopieczni Jose Mourinho zaatakowali z jeszcze większym animuszem. W 53. minucie Niemiec Schurrle posłał potężny strzał na bramkę gości, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Jakby tego było mało po 120 sekundach Chelsea wykonywała rzut wolny. Ze stojącej piłki uderzył Oscar i też trafił w poprzeczkę! Przewaga gospodarzy była widoczna gołym okiem, a PSG groźnie kontrowało. Po jednej z akcji Cavani znalazł się sam na sam z Cechem, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W końcówce spotkania Mourinho posłał do boju Fernando Torresa i Demba Ba. W 89. minucie piłka została wstrzelona w pole karne gości, Maxwell zaspał z kryciem, a Ba skierował futbolówkę tuż pod poprzeczkę paryskiej bramki. Rozentuzjazmowany Jose Mourinho wbiegł na murawę i ciesząc się ze swoimi podopiecznymi przekazywał im instrukcje dotyczące ostatnich czterech minut.

W samej końcówce PSG groźnie zaatakowało, ale po uderzeniu Marquinhosa Petr Cech odbił piłkę na rzut rożny, a sędzia skończył mecz. Chelsea awansowała do półfinału!