LE: Wygrana Arsenalu. Sensacja w Moenchengladbach

Londyn zdobył wczoraj Frankfurt. (Fot. Getty Images)
Arsenal Londyn wygrał wczoraj na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 3:0 w 1. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. 'Kanonierzy' to finaliści poprzedniej edycji tych rozgrywek. Tytułu nie broni Chelsea Londyn, która występuje w Lidze Mistrzów.

Bramki we Frankfurcie zdobyli Joseph Willock (38), Bukayo Saka (85) i Pierre-Emerick Aubameyang (88). Od 79. minuty goście mieli ułatwione zadanie, gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dominik Kohr.

Obie drużyny są faworytami grupy F, w której grają jeszcze Standard Liege i Vitoria Guimaraes. W spotkaniu tych zespołów w Belgii lepszy okazał się Standard, wygrywając 2:0.

Do sensacji doszło w Moenchengladbach, gdzie siódma w tabeli niemieckiej ekstraklasy Borussia przegrała z debiutującą na tym szczeblu europejskich pucharów austriacką drużyną Wolfsberger AC 0:4.

Na Old Trafford piłkarze Manchesteru United dopiero w 73. minucie objęli prowadzenie w starciu z FK Astana. Jedynego gola strzelił 17-letni Mason Greenwood.

Na Old Trafford piłkarze "ManU" dopiero w 73. minucie objęli prowadzenie w starciu z FK Astana. (Fot. Getty Images)

To był historyczny wieczór dla futbolu luksemburskiego. F91 Dudelange jako pierwszy zespół z Wielkiego Księstwa odniósł zwycięstwo w fazie grupowej tych rozgrywek, w dodatku na wyjeździe i w niezwykłych okolicznościach. Luksemburczycy prowadzili w Nikozji z Apoelem 2:0, na początku drugiej połowy stracili trzy bramki w ciągu czterech minut, ale ostatecznie wygrali 4:3.

W tegorocznej edycji Legię wyeliminował w ostatniej rundzie kwalifikacji szkocki Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda rozpoczęli fazę grupową od wygranej u siebie z Feyenoordem Rotterdam 1:0.

Z kolei były trener Legii Portugalczyk Ricardo Sa Pinto cieszył się z wyjazdowego zwycięstwa Bragi nad Wolverhampton Wanderers 1:0.

W stawce 48 drużyn po raz trzeci z rzędu zabrakło polskiej. Finał zostanie rozegrany 27 maja w Gdańsku.