Menu

Kubot i Lindstedt pewni udziału w londyńskim finale

Kubot i Lindstedt pewni udziału w londyńskim finale
Łukasz Kubot (po lewej) i Szwed Robert Lindstedt wystąpią wkrótce w Londynie (fot. Getty Images)
Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt wystąpią w turnieju deblowym kończącego sezon turnieju masters ATP World Tour Finals w Londynie (9-16 listopada). Awans zapewniła im porażka Kanadyjczyka Vaseka Pospisila i Jacka Socka z USA w 2. rundzie imprezy w Paryżu.
Reklama

Kubot i Lindstedt jeszcze dzisiaj wyjdą na kort w stolicy Francji, by rozegrać swój pojedynek w 1/8 finału z rozstawionym z numerem ósmym holendersko-rumuńskim duetem Jean-Julien Rojer, Horia Tecau.

Niezależnie od ich dalszych losów w tym turnieju, triumfatorzy tegorocznego Australian Open są już pewni gry w listopadowych nieoficjalnych mistrzostwach świata. Stało się tak dzięki odpadnięciu w tej fazie rywalizacji w Paryżu Pospisila i Socka. Zwycięzcy Wimbledonu byli pośrednio rywalami Kubota i Lindstedta w walce o udział w ATP World Tour Finals. Środowa porażka Kanadyjczyka i Amerykanina z Leandrem Paesem z Indii i Szwajcarem Stanem Wawrinką 1:6, 4:6 zagwarantowała przepustkę polsko-szwedzkiej parze.

Do kończącej sezon imprezy masters kwalifikuje się siedem najlepszych par z rankingu Emirates ATP Doubles Rankings oraz najwyżej notowani zwycięzcy jednego z tegorocznych turniejów wielkoszlemowych z miejsc 8-20. Kubot i Lindstedt plasują się obecnie na dziewiątej pozycji w tym zestawieniu, a Pospisil i Sock są tuż za nimi.
Polak i Szwed - poza styczniowym triumfem w Melbourne - nie odnieśli wspólnie sukcesów. W kolejnych zawodach docierali co najwyżej do ćwierćfinału.

Kubot i Lindstedt w ATP World Tour Finals wystąpią razem pierwszy raz, ale każdy z nich grał w nich już dwukrotnie, z innym partnerem. 32-letni lubinianin brał w niej udział - wraz z Austriakiem Oliverem Marachem - w latach 2009-10 (pięć lat temu wygrali jeden z trzech meczów, a rok później dwa). Pięć lat starszy Szwed - razem z Tecau - startował w 2011 i 2012 roku (w obu przypadkach na trzy spotkania wygrali jedno).

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama