Menu

Kubica: Przede wszystkim chcę się nadal ścigać

Kubica: Przede wszystkim chcę się nadal ścigać
Kubica ma świadomość, że miejsca w poszczególnych teamach na przyszły sezon są już zajęte. (Fot. Getty Images)
Kierowca Williamsa Robert Kubica wciąż nie zna odpowiedzi na pytanie o swoją przyszłość w kolejnym sezonie. 'Chcę się ścigać, bo to moja pasja. To nie musi być Formuła 1' - zaznaczył 34-letni Polak.
Reklama

Kubica wrócił w tym sezonie po ośmiu latach przerwy do F1. Bolid Williamsa pozostawia jednak sporo do życzenia, a Polak oraz jego kolega z teamu Brytyjczyk George Russell przeważnie zamykają stawkę.

"Każdy z nas chce wygrywać i ja też bym chciałbym, ale niestety mi się to nie udaje w tym roku na torze. Mimo niełatwej sytuacji robię to, co do mnie należy - staram się zaprezentować jak najlepiej potrafię. Do każdego wyścigu podchodzę z takim samym nastawieniem. Sytuacja jest niełatwa, ale lubię trudne zadania" - zaznaczył Kubica, który uczestniczył w ceremonii wręczenia nagród w loterii swojego sponsora - PKN Orlen.

34-letni kierowca przyznał, że jego priorytetem jest ściganie się, ale ma świadomość, że miejsca w poszczególnych teamach na przyszły sezon są już zajęte.

"To niekoniecznie musi być Formuła 1. Marka Orlen bardzo się rozwija i mam nadzieję, że dołożyłem do tego małą cegiełkę. Ale o rozwój chodzi też w moim przypadku" - zdradził.

"Mało osób zdaje sobie sprawę, że po moim wypadku zaczynałem przygodę z motosportem praktycznie od początku. Chodzi teraz o mój rozwój jako kierowcy i osoby. Jestem kierowcą i chcę się ścigać, to moja pasja. Będę usatysfakcjonowany, jeśli będę mógł to robić. To, co będzie się ze mną działo w przyszłym roku, nie zależy jednak w pełni ode mnie" - zastrzegł.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Kubica potwierdził odejście z Williamsa!

Formuła 1: Kubica nie ma wielu opcji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama