Menu

Książę Harry wrócił do UK. Ale tylko na chwilę

Książę Harry wrócił do UK. Ale tylko na chwilę
Dzisiejsza konferencja to jedno z jego ostatnich wystąpień w "królewskiej" roli. (Fot. Getty Images)
Książę Harry wrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie po raz ostatni będzie udział w oficjalnych wydarzeniach jako wysoki rangą członek rodziny królewskiej. Dzisiaj w Edynburgu uczestniczy w konferencji na temat podróżowania w sposób nieszkodzący środowisku naturalnemu.
Reklama

W zeszłym tygodniu rzecznik Harry'ego i Meghan Markle poinformował, że 31 marca br. książęca para ustąpi formalnie z roli wyższych rangą członków rodziny królewskiej.

To efekt ustaleń zawartych przez rodzinę królewską po niespodziewanym ogłoszeniu na początku stycznia br. przez Harry'ego i Meghan, że zamierzają ograniczyć pełnienie oficjalnych obowiązków, samodzielnie się utrzymywać oraz dzielić czas między Wielką Brytanię a Ameryką Północną.

Rzecznik zapowiedział też, że do końca marca Harry, sam lub wraz z Meghan, weźmie udział jeszcze w sześciu wydarzeniach. Do Edynburga przybył jednak sam, a księżna Meghan, przebywająca w dalszym ciągu w Kanadzie wraz z ich synem Archiem, powróci do Wielkiej Brytanii prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

W Edynburgu książę Harry bierze udział w konferencji na temat zrównoważonego, przyjaznego środowisku podróżowania, która została zorganizowana w ramach powołanej przez niego inicjatywy Travalyst.

W piątek Harry ma odwiedzić studio nagraniowe Abbey Road w Londynie, znane przede wszystkim jako miejsce, w którym większość swoich płyt nagrał zespół The Beatles. Spotka się tam z Jonem Bon Jovim oraz chórem Invictus Games Choir, nagrywającymi utwór na potrzeby zawodów sportowych dla rannych żołnierzy i weteranów - Invictus Games, które również zaczęto organizować z inicjatywy księcia Harry'ego.

Czytaj więcej:

Brytyjskie media: Pomysł Megxitu wyszedł od królowej Elżbiety II

Harry i Meghan zwolnili wszystkich pracowników w UK. "To znak, że już nie wrócą"

Oficjalna strona Royal Family przekierowywała na stronę pornograficzną

Jest data ustąpienia Harry'ego i Meghan z zajmowanych ról w rodzinie królewskiej

Harry i Meghan na wiosnę stracą prawo do nazwy "Sussex Royal"

  Komentarze
  • Brand was
   26 lutego, 17:00

   Brand will be🍷👍

  • Trex
   27 lutego, 14:54

   Oni wiedzą jak podróżować bez szkody ... Zwłaszcza, że przez prawie 400 lat ich przodkowie okradali świat pod przykrywką wielkich odkryć geograficznych.
   Wybielanie historii trwa w najlepsze.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama