Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Książę Harry i Ed Sheeran na rzecz zdrowia psychicznego

Książę Harry i Ed Sheeran na rzecz zdrowia psychicznego
Książę Harry i Ed Sheeran chcą zwrócić uwagę na problem zdrowia psychicznego. (Fot. Instagram/teddysphotos)
Na oficjalnym koncie księcia Harry'ego na Instagramie pojawiło się krótkie nagranie spotkania z Edem Sheeranem, poświęcone ich wspólnej akcji na rzecz zdrowia psychicznego. Gdy książę otwiera drzwi gwieździe pop, żartuje śmiejąc się: 'Jakbym zobaczył siebie w lustrze'.
Reklama

Książę Harry i Ed Sheeran rozmawiali z okazji Tygodnia Świadomości na Temat Zdrowia Psychicznego. Obaj panowie przygotowali w związku z tym specjalny materiał.

Film nie był nagrywany w siedzibie księżnej i księcia Sussex, Frogmore Cottage, lecz w Ivy Cottage, gdzie mieszka kuzynka Harry'ego, księżniczka Eugenia.

Ed Sheeran, który pod koniec 2017 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego (MBE) za swój wkład w muzykę i zaangażowanie w dobroczynność, jest też posiadaczem czterech statuetek Grammy.

Both Prince Harry and Ed Sheeran want to ensure that not just today but every day, you look after yourself, your friends and those around you. There’s no need to suffer in silence - share how you’re feeling, ask how someone is doing and listen for the answer. Be willing to ask for help when you need it and know that we are all in this together. #WMHD Check out the accounts below for more resources and support: @Heads_Together @Calmzone @MentalHealthFoundation @CharityNoPanic @SamaritansCharity @YoungMindsUK @GiveUsAShoutInsta @Childline_official @LetsTalkAboutMentalHealth @Jedfoundation @Pandas_UK @Charitysane @MindCharity @TimeToChangeCampaign @RethinkMentalIllness @MentalHealthMates @ActionHappiness @MHFAEngland @DitchTheLabel @TheBlurtFoundation

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

W roku 2019 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada 10 października. Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszania opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.

"Pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka" - tak zdrowie psychiczne definiuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Dzień Zdrowia Psychicznego ma na celu przełamanie tabu oraz walkę ze stygmatyzacją osób dotkniętych chorobami psychicznymi. 

 

Czytaj więcej:

University College London: Najpopularniejszy antydepresant w UK nie działa

Eksperci: Polacy w podeszłym wieku podejmują zbyt mało aktywności

Chorzy na raka w UK wstydzą się rozmawiać o wielu problemach

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii "leczą się" alkoholem i narkotykami

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama