Menu

Książę Andrzej w tarapatach: Czy była partnerka Epsteina będzie zeznawać na jego temat?

Książę Andrzej w tarapatach: Czy była partnerka Epsteina będzie zeznawać na jego temat?
To zdjęcie z 2001 roku, przekazane mediom przez Virginię Giuffre, pokazuje 17-letnią wówczas dziewczynę w towarzystwie księcia Andrzeja i partnerki Epsteina, Ghislaine Maxwell.
Nie cichnie sprawa afery seksualnej, związanej z Jeffreyem Epsteinem, który krótko po aresztowaniu, w niewyjaśnionych okolicznościach popełnił w ubiegłym roku samobójstwo. Jednym z jego najbliższych przyjaciół był książę Andrzej, także oskarżony o gwałt na nieletniej. Była partnerka Epsteina, Ghislaine Maxwell, jest obecnie kluczową osobą, która mogłaby rzucić więcej światła na tę sprawę.
Reklama

Epsteina aresztowano w lipcu 2019 roku pod zarzutem pedofilii, molestowania i prostytucji nieletnich. 66-letniego miliardera znaleziono wkrótce w celi martwego - władze więzienia poinformowały, że "najwidoczniej" popełnił samobójstwo przez powieszenie. Sprawa jednak toczy się dalej - bo licznym jego ofiarom dano możliwość zeznawania w sądzie nawet po jego śmierci, a osoby, które mu pomagały w wieloletnim procederze nakłaniania do seksu nieletnich, mają być pociągnięte do odpowiedzialności.

Jedną z nich jest wieloletnia partnerka miliardera - Brytyjka Ghislaine Maxwell, którą aresztowano w miniony czwartek i oskarżono o pomoc w znajdowaniu i nawiązywaniu kontaktów z wieloma dziewczętami (najmłodsza miała 14 lat), mającymi spełniać seksualne zachcianki Epsteina i jego przyjaciół.

Maxwell do tej pory konsekwentnie milczała, nie wypowiadając się na temat swojego kręgu znajomych - w tym księcia Andrzeja, którego niejednokrotnie gościła zarówno w swoim londyńskim domu, jak i w amerykańskich rezydencjach Epsteina.

Epstein obracał się w kręgach najbogatszych - na tym zdj. z 2000 roku stoi z Maxwell w towarzystwie Donalda Trumpa i jego narzeczonej - a obecnie żony - Melanii. (Fot. Getty Images)

Virginia Giuffre (wówczas Roberts), jedna z oskarżycielek w procesie przeciwko Epsteinowi twierdzi, że trzykrotnie została zmuszona do współżycia z księciem Andrzejem. Kobieta utrzymuje, że miało to miejsce w latach 2001-2002, gdy miała 17 lat. Członek brytyjskiej rodziny królewskiej w wywiadzie na antenie BBC kategorycznie temu zaprzeczył, twierdząc, że "jadł wówczas pizzę z córką". "Co więcej, nie pamiętam, bym kiedykolwiek poznał tę panią" – powiedział o Giuffre, z którą pozuje do zdjęcia udostępnionego mediom i opublikowanego przez media na całym świecie.

Tymczasem jedna z najbliższych znajomych Ghislaine Maxwell, Laura Goldman, zapewniła, że była dziewczyna Epsteina nie zamierza nic mówić o księciu Andrzeju. Zaznaczyła, że Maxwell musi przyznać się do niektórych postawionych jej zarzutów w zamian za złagodzenie kary. Dodała jednak, że Maxwell "zawsze mówiła, że nigdy nie powie nic o nim". "Myślę, że czuła, że ​​był jej przyjacielem i nigdy nie zamierzała nic o nim powiedzieć. W latach 90., kiedy zmarł jej ojciec, książę Andrzej bardzo ją wspierał" - dodała.

Córce zmarłego potentata medialnego Roberta Maxwella postawiono 6 zarzutów: spisek mający na celu nakłonienie nieletnich do podróżowania w celu nielegalnych aktów seksualnych, nakłanianie małoletnich do podróżowania w celu nielegalnych aktów seksualnych, spisek w celu transportu nieletnich oraz transport małoletnich z zamiarem angażowania się w przestępczą działalność seksualną oraz dwa krzywoprzysięstwa. Jeśli zostanie skazana, grozi jej do 35 lat, jednak zaprzeczyła wszystkim oskarżeniom.

Jedne z wielu ofiar Epsteina - Michelle Licata i Courtney Wild - przed sądem federalnym na Manhattanie, gdzie latem ub. roku odbywał się proces milionera. (Fot. Getty Images)

Książę Andrzej znalazł się pod silną presją ze strony amerykańskiej prokuratury, która czeka na jego ruch. Prawnicy pokrzywdzonych kobiet domagają się, by "był mężczyzną" i przestał "celowo unikać" amerykańskich władz.

Źródła zbliżone do zespołu prawniczego księcia Yorku poinformowały, że Andrzej zaoferował swoją pomoc w dochodzeniu "w tym roku przy wielu okazjach" oraz że grupa robocza "proaktywnie kontaktowała się z Departamentem Sprawiedliwości dwa razy w ciągu ostatniego miesiąca i nie otrzymała żadnej odpowiedzi".
 

Czytaj więcej:

USA: Miliarder Epstein popełnił samobójstwo w areszcie

Książę Andrzej twierdzi, że nie zna kobiety oskarżającej go wykorzystanie seksualnie

Książę Andrzej wycofuje się z życia publicznego

Książę Andrzej pod presją. "Musi złożyć zeznania"

Amerykanka oskarża księcia Andrzeja: "Tylko jedno z nas mówi prawdę"

Uwikłany w skandal książę Andrzej wstrzymuje swój awans wojskowy

Amerykanie: Książę Andrzej "nie chce współpracować" ws. Epsteina

FBI aresztowało przyjaciółkę Epsteina. Miała werbować dzieci

  Komentarze
  • Krzysiek
   4 lipca, 18:27

   Towarzysz epstain jest dobrze schowany i wkrotce szin bed wysle go gdzie indziej a ta aresztowana nic nie bedzie mowic jak zwykle zamiecie sie pod dywan a sparwa dotyczy oaru tys ludzi w stanach tow epstain to tylko wierzcholek gory

  • Rob
   4 lipca, 19:05

   Ten "ksiaze" kolejny do wyladowania za kratkami gdzie jego miejsce.

  • Kosta
   4 lipca, 20:25

   U nas Andrzej Kaczyński też będzie miał problemy jak już nie będzie prezydentem...

  • SA
   4 lipca, 20:34

   ta cala niby elita milionerow to totalna patologia, tylko w US nie ma swietych krow i kazdy moze pojsc do pierdla na cale zycie, bo sie nie wykupi ukladami lub pieniedzmi, to sie nazywa sprawiedliwosc, moze w przyszlosci kiedy polandia stanie sie juz kolejnym stanem US tez to prawo bedzie obowiazywac w tym dzikim rezerwacie oszolomow w mocherowych beretach

  • Vistula
   5 lipca, 11:04

   W Polsce tez byl czas, ze ludzie popelniali na gwalt samobojstwa, a mistrzem w tym byl gen. Petelicki, ktory postrzelil sie sam w brzuch. Potem prokurator przychodzil na miejsce zdarzenia i nie widzial udzialu osob trzecich, bo nie bylo tych osob na miejscu zdarzenia. Tam pewnie tez maja takiego prokuratora. Epstein moze wiedzial zbyt duzo o innych takich sobie podobnych z kregow wladzy i rozrywki na calym swiecie. Dlatego wpadl w depresje z braku imprez, wzial i sie powiesil.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama