Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Książę William przekazał radę od swoich dzieci dla szykujących się do Euro piłkarzy Anglii

Książę William przekazał radę od swoich dzieci dla szykujących się do Euro piłkarzy Anglii
Książę William odwiedził w ośrodku sportowym St. George's Park przygotowującą się do Euro reprezentację Anglii. (Fot. Paul Cooper - WPA Pool/Getty Images)
W piątek 14 czerwca rozpoczynają się w Niemczech piłkarskie mistrzostwa Europy. Jedną z występujących na nich reprezentacji będzie drużyna Anglii. Anglicy swój pierwszy mecz rozegrają w niedzielę 16 czerwca, a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Serbii. 'Synom Albionu' być może łatwiej będzie wygrać dzięki radzie, jaką od swoich dzieci przekazał im książę William.
Reklama
Reklama

Przygotowującą się do Euro reprezentację Anglii odwiedził wczoraj książę Walii, William, który jest prezesem Angielskiej Federacji Piłki Nożnej.

Życzył swoim krajanom powodzenia w trakcie mistrzostw Europy w Niemczech, a także przekazał futbolistom radę od swoich dzieci, George'a, Charlotte i Louisa. Usłyszał ją od pociech, gdy odwoził je rano do szkoły.

"Najlepszą radą, jaką od nich otrzymałem, było to, byście jedli dwa razy więcej niż normalnie. A ponieważ widzę teraz przed oczami was biegających z ogromnymi brzuchami, to może potraktujcie jednak radę mojego najmłodszego syna z przymrużeniem oka. Szczególnie jeśli będziecie blisko fizjoterapeutów" – oznajmił piłkarzom książę William, cytowany przez portal People, podczas wizyty w ośrodku sportowym St. George's Park w środkowej Anglii, gdzie "Synowie Albionu" przygotowują się do turnieju.

"Zawody będą trudne, ale będą też zabawą. Stanowić będą wszystko to, o czym marzyliście, zakładając reprezentacyjną koszulkę" – dodał książę Walii.

William jest fanem piłki nożnej i w trakcie sezonu na bieżąco obserwował grę reprezentantów w drużynach klubowych. Kilkukrotnie można go było zobaczyć na trybunach podczas meczów ligi angielskiej. Dwukrotnie towarzyszył mu syn George, który podobnie jak tata, kibicuje drużynie Aston Villa.

Podczas spotkania z reprezentacją narodową, książę pochwalił też wspólnotę, jaką tworzą gracze drużyny Anglii, co jego zdaniem jest zasługą jej trenera, Garetha Southgate’a. "Walczycie za siebie, gracie dla wspólnego celu i naprawdę zależy wam na zakładaniu koszulki Anglii" – ocenił William.

Po przemówieniach, książę wręczył koszulki reprezentacyjne 26 piłkarzom, którzy będą w kadrze Anglii na zbliżającym się Euro. To jego nieformalna tradycja, którą powtarza przy okazji kolejnych dużych imprez piłkarskich, na których występuje reprezentacja jego kraju.

Czytaj więcej:

W ciągu roku od koronacji w UK wzrosły oceny króla i monarchii

Biograf Karola III o chorobie króla i możliwości jego abdykacji

Karol III weźmie udział w paradzie urodzinowej - w karecie, a nie konno

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama