Menu

Królowa zabroniła Harry'emu i Meghan korzystać z marki "Sussex Royal"

Królowa zabroniła Harry'emu i Meghan korzystać z marki "Sussex Royal"
Para zastrzegła "Sussex Royal" jako znak towarowy, pod którym miałyby być sprzedawane m.in. ubrania, książki, papeteria. (Fot. Getty Images)
Królowa Elżbieta oficjalnie zabroniła Harry'emu i Meghan rozwijania swoich projektów pod marką 'Sussex Royal' - informują dziś brytyjskie media.
Reklama

W styczniu br. książę Harry oraz Meghan Markle ogłosili oficjalnie, że rezygnują z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej i chcą być finansowo niezależni. Informacja ta była zaskoczeniem nie tylko dla opinii publicznej i mediów, ale i dla samej rodziny królewskiej.

Jednak przed podjęciem tej decyzji para zastrzegła "Sussex Royal" jako znak towarowy, pod którym miałyby być sprzedawane m.in. ubrania, książki czy papeteria. Znak służyłby także do promocji fundacji książęcej pary i innych działań charytatywnych - informuje "Metro".

Tymczasem - jak donoszą media na Wyspach - królowa i jej doradcy uznali, że skoro Meghan i Harry dobrowolnie postanowili zrezygnować z królewskich obowiązków, to nie wypada im używać w swoim logo hasła "royal".

Dezycja królowej może utrudnić parze dążenie do finansowej niezależności. (Fot. Getty Images)

 "Ponieważ książę i księżna Sussex rezygnują z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej i będą dążyć do finansowej niezależności, użycie słowa królewski w tym kontekście wymagało przeglądu" -  przekazało "Daily Mail" źródło pałacu Buckingham.

W styczniu br. królowa postanowiła już, że Harry i Meghan nie będą używać tytułów Ich Królewskich Wysokości (HRH). Nie będą też formalnie reprezentować królowej ani otrzymywać środków publicznych na pełnienie obowiązków członków rodziny królewskiej.

Postanowienia te mają wejść w życie wiosną tego roku.

Czytaj więcej:

Harry i Meghan rezygnują z pełnienia ważnych ról. "Chcemy być niezależni"

Elżbieta II: "Zgadzamy się na okres przejściowy dla Harry'ego i Meghan"

Harry i Meghan nie będą już używać tytułów królewskich

Brytyjskie media: Książę Harry odleciał do Kanady

Po wyjeździe Meghan brytyjskie media wzięły na celownik księżną Kate

  Komentarze
  • To moze
   19 lutego, 16:44

   sussex loyar albo sussex oylar albo nawet sussex yoyo

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama