Menu

Królowa szuka nowego pracownika. Zarobki będą jednak niewielkie

Królowa szuka nowego pracownika. Zarobki będą jednak niewielkie
Praca dla królowej nie oznacza królewskich zarobków. (Fot. Getty Images)
Królowa Elżbieta II poszukuje nowego lokaja do pałacu Buckingham - informują dziś brytyjskie media. Dziennikarze odnotowują jednak fakt, że zarobki na królewskim stanowisku są 'dalekie od lukratywnych'.
Reklama

Nowy lokaj pracować będzie 45 godzin tygodniowo i zarabiać 8,96 funta za godzinę. To stawka mniejsza niż tzw. London Living Wage, która wynosi 10,55 funta i odzwierciedla wysokie koszty życia w brytyjskiej stolicy.

Za pracę przez 7 dni w tygodniu lokaj uzyska wynagrodzenie w wysokości 20,8 tys. funtów rocznie.

Nowy pracownik nie musi mieć żadnego doświadczenia w pracy, ponieważ pałac królewski "oferuje pełne przeszkolenie, a także daje możliwość uzyskania certyfikowanego dyplomu dla lokaja".

Praca dla Elżbiety II to przede wszystkim prestiż. (Fot. Getty Images)

Innymi korzyściami związanymi z pracą dla królowej jest możliwość darmowego mieszkania w kwaterach dla pracowników; zapewnione jest również nieodpłatne wyżywienie. Pracownik otrzyma także 33 dni płatnego urlopu, a 15 proc. jego pensji trafi na specjalny królewski program emerytalny.

Chętni do pracy dla królowej mogą aplikować za pośrednictwem oficjalnej strony The Royal Household.

Czytaj więcej:

Randstad: Co 4. Polak rozważa wyjazd z Polski

"Puls Biznesu: Niskie zarobki szkodzą zdrowiu

  Komentarze
  • Do Kamil Liniak
   17 października 2019, 15:06

   Wam Polanscy nigdy nie dogodzi,jaki pracodawca zaiferuje ci zakwaterowanie I wyzywienie,police sobie cwelu ile ci odpadnie kosztow zwiazanych z zyciem, mowiac szczerze ci co nie znaja jezyka najwieksze maja wymagania i najwiecej do powiedzenia Polacy na obczyznie sa zalosni

  • New old
   18 października 2019, 08:21

   Wiekszosc emigrantow w tym Polacy zarabia w Londynie 8.20-10 funtow brutto za godzine pracy... Musza zaplacic za zakwaterowanie, najczesciej pokoj, gdyz na mieszkanie wyplaty by nie wystarczylo nawet, dojazdy, wyzywienie, telefon itd. Nie wiem czy z takich pieniedzy w Londynie (ktory jest bardzo drogim miastem) cokolwiek zostaje, bardzo watpie... Ani to normalne zycie ani sensu nie ma by na tej emigracji w ogole przebywac... Krolowa rowniez placi bardzo malo, ale odpadaja koszty zwiazane z wynajem, a to kosztuje najwiecej...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama